Aktuality

V Kazincbarcike sme dvakrát viedli, no napokon sme prehrali

Zimná príprava ubieha rýchlo, zverenci trénera Alberta Rusnáka majú za sebou v poradí už piaty zápas. Po víťazstve nad Kechnecom, prehrách s Ružomberkom a Nyíregyházou a remíze s prešovským Tatranom sa v sobotu 3. februára predstavili na pôde maďarského druholigistu z Kazincbarciky.

Jedenásty tím druhej najvyššej maďarskej súťaže našich chlapcov poriadne preveril. Lokomotíva natúpila s viacerými zmenami v zostave oproti štvrtkovému duelu v Prešove. V bráne dostal prednosť Matej Fabini, v základnej jedenástke sa znovu objavil i stopér Adam Kuľha, krídelník Lukáš Tóth, či stredopoliari Dušan Kolek a Nikola Ristovski. Duel sa hral v náročných podmienkach za hustého sneženia. Hra mala napriek tomu  vynikajúce tempo.

V prvom polčase si lepšie šance vypracoval náš tím, aktivitou hýril predovšetkým krídelník Lukáš Tóth. Práve po jeho prihrávke do šestnástky sme sa v 24. minúte ujali vedenia, do čierneho trafil Róbert Jano - 0:1! O pár minút neskôr Lukáš Tóth podobne naservíroval loptu 21-ročnému srbskému stredopoliarovi Ristovskému, ten ale v dobrej šanci nepochodil. Hostia taktiež pohrozili, Matej Fabini bol však pozorný. Po zmene strán sa karta obrátila. Na vyrovnávajúci gól domácich z 56. minúty ešte síce o desať minút neskôr odpovedal Michal Grohoľ, ktorý sa šikovne zorientoval po štandardnej situácii. V záverečnej štvrťhodine však už úradovali hráči Kazincbarciky. V 74. minúte vyrovnali na 2:2 a obrat dokonali dvoma gólmi v 87. a 90. minúte. Domáci tak vyhrali 4:2.

Najbližšie sa hráči Loky predstavia v akcii v sobotu 10. februára proti fortuganiligistovi MFK Zemplín Michalovce. Duel je na programe o 14.00 h na umelej tráve vo Vranove nad Topľou.

Kazincbarcikai SC - FC Lokomotíva Košice 4:2 (0:1)
Góly: 56. Süttő, 74. a 87. Orovecz, 90. Városi - 24. Jano, 67. Grohoľ; Rozhodoval: R. Nagy; Divákov: 50

KBSC: Somodi - Palmes, Belényesi, D. Hegedűs (Sz. Tóth), Süttő - Kristófi (Orovecz), O. Kovács, Micsinai (G. Lukács), Kanalos - Murai (Kismarton), Pataki (Városi)

FCL: Fabini - M. Tóth, Kuľha, Cicman, Hirjak (46. Pavúk) - Kolek (62. Terpaj), Hovančík (53. Ilinjo) - L. Tóth (74. Martoňák), Ristovski (46. Grohoľ), Gáll (46. Zajac) - Jano

Program zostávajúcich prípravných zápasov FC Lokomotíva Košice počas zimnej prípravy 2017/2018:
10. február o 14.00 h: MFK Zemplín Michalovce (FL) - FC Lokomotíva Košice - vo Vranove nad Topľou
18. február o 13.00 h: Kisvárda FC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
21. február o 14.30 h: FC Lokomotíva Košice - MŠK Rimavská Sobota (3. liga) - v Moldave nad Bodvou

Autor: admin