Aktuality

Remízu na Spiši ratoval Karaš, Rusnák: Boli sme lepší

Aj po 15. kole 2. ligy platí, že na čele tabuľky trónia futbalisti Lokomotívy Košice. Zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara v sobotu remizovali na pôde Spišskej Novej Vsi 1:1. O deľbu bodov sa v samom závere postaral ofenzívny stredopoliar Kamil Karaš.

Zápas pred výbornou diváckou kulisou (takmer 1500 divákov) nepriniesol veľa futbalovej krásy. Domáci futbalisti zbytočne zdržovali a rozhodcovia kúskovali hru, čo nášmu tímu bránilo v rozvinutí plynulých akcií. Domáci sa dostali do vedenia v 37. minúte po góle Zekuciu. Odpoveď na seba nechala čakať a to až do predposlednej minúty riadneho hracieho času. Na konečných 1:1 vyrovnal hlavou po rohovom kope Kamil Karaš, ktorý strelil už svoj ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne.

"Mám ťažké srdce na to celé, čo sa tu udialo. My sme boli mužstvo, ktoré chcelo hrať futbal, chcelo divákov zabaviť a niečo ukázať. Preto hráme futbal, aby sme naň prilákali divákov. Dnes nám ale nebolo dovolené, nie súperom, rozvinúť nejakú plynulú akciu. Som sklamaný zo súpera, ktorý sa váľal, plakal, ťahal za dresy. My sme boli jednoznačne futbalovejší, dobre sme kombinovali. V prvom polčase sme mali problém vo finálnej fáze, málo sme zakončovali, loptu sme chceli doniesť až do bránky. V druhom polčase sme už vyslali pár streleckých pokusov, no hrali sme to zväčša len po šestnástku. Síce to vyzerá pekne, keď držíte loptu a kombinujete, ale musíme sa viac tlačiť do zakončenia. To nám dnes chýbalo," zhodnotil duel tréner Lokomotívy Albert Rusnák.

Foto

Napriek tomu, že jeho tím nedokázal vyhrať, po získanom bode Rusnák svojich zverencov pochválil: "Chalanom gratulujem, pretože zlomiť takýto zápas, keď proti vám stojí štrnásť chlapov, to stojí za zmienku. Už neraz sa stalo, že sme takto dokázali otočiť skóre, alebo aspoň vyrovnať. Sme radi aj za bod, hoci sme tu chceli vyhrať. Výkonnostný rozdiel bolo na ihrisku cítiť. Boli sme jednoznačne lepší."

FK Spišská Nová Ves - FC Lokomotíva Košice 1:1 (1:0)
Góly: 37. Zekucia - 89. Karaš; ŽK: 64. Kubík, 80. Vilkovský, 88. Vitkaj - 30. Kolek, 50. Cicman; Rozhodoval: Chromý; Divákov: 1479.

SNV: Huszárik - Kunzo, Sedláček (K), Adekuoroye, Zekucia, Kubík, Vantroba (74. Vitkaj), Kováč (85. Botvynnyk), Sirko (62. Šoltés), Kubus, Vilkovský

FCL: Bréda - M. Tóth, Cicman, Pavúk, Dický - Ilinjo, Kolek (66. Človečko) - Zajac (K), Karaš, Serečin - Gáll (72. L. Tóth)

Autor: admin