Aktuality

Aj po prehre v Seredi stále na čele tabuľky

V nedeľňajšom zápase na pôde Serede sa skončila sedemzápasová ligová šnúra Lokomotívy Košice bez prehry. Hoci zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara vyhrali prvý polčas, po dvoch góloch v druhom dejstve sa zo zisku troch bodov radovali domáci.

Naši chlapci začali aktívne, strela Človečka ale mierila tesne vedľa pravej žrde. Domáci postupne prevzali opraty zápasu do svojich rúk, pokusy Milunovića, Moronga či Mečiara ale, našťastie, zostali nevyužité. A tak prišiel trest. Po pol hodine hry sa lopta odrazila na hranicu šestnástky, kde stál Róbert Cicman a ten prudkou ranou nedal domácemu gólmanovi Maťašovskému šancu - 0:1! Sereď chcela ešte do polčasu vyrovnať, no Mečiar pálil z priameho kopu tesne vedľa a Morongovu hlavičku vyrazil pozorný Fabini.

Naši chlapci sa po zmene strán zamerali na udržanie priaznivého výsledku, no tlak Serede sa stupňoval. V 63. minúte Laura pekne prihral Bilasovi a ten bez problémov vyrovnal na 1:1. Neprešli ani tri minúty, Laura opäť vyslal prihrávku, tentoraz na Milunovića, ktorý gólom na 2:1 otočil skóre. Domáci potom umne kontrolovali priebeh a cenné tri body si už nenechali vziať.

Napriek prehre zostáva Loky s 22 bodmi na čele 2. ligy. Bodovo sa na nás dotiahla Skalica, len o jeden bod menej majú Sereď a Žilina B. Naši chlapci sa v akcii predstavia znovu už tento piatok, keď doma v Družstevnej pri Hornáde privítajú rezervu Podbrezovej. Duel má výkop o 15.00 h.

ŠKF Sereď - FC Lokomotíva Košice 2:1 (0:1)
Góly: 63. Bilas, 66. Milunović - 30. Cicman; ŽK: 39. Richnák, 89. Mečiar - 18. Tóth, 55. Kolek; Rozhodoval: Valášek; Divákov: 493.

ŠKF: Maťašovský - Baša, Mečiar (K), Michalík, Bilas, Laura, Loduha, Morong, Richnák, Djiby Ba, Milunović

FCL: Fabini - Tóth, Horváth, Pavúk, Cmarko - Ilinjo, Cicman - Zajac (K), Karaš, Kolek (67. Vancák) - Ćlovečko (74. Serečin)

Autor: admin