Aktuality

V pohári sa nám do cesty postavia Krompachy

Nabitý septembrový program pokračuje ďalším zápasom. Už v utorok od 16.00 h je na programe duel tretieho kola Slovenského pohára, v ktorom futbalisti Lokomotívy Košice nastúpia na pôde treťoligistu z Krompách.

Loky sa momentálne darí. Zverenci trénerského dua Džubara - Rusnák vyhrali šesť zápasov po sebe, z toho päť ligových a jeden pohárový v Šarišských Michaľanoch. V tabuľke 2. ligy im patrí priebežná druhá priečka, len o skóre za prvou Žilinou B. Napriek tomu nelietajú v oblakoch.

"Vyhrali sme päť ligových zápasov po sebe, postúpili sme v pohári, no nesmieme sa uspokojiť. Musíme pokračovať v nastolenom trende. Už  v utorok nás čakajú Krompachy. Dôležité bude súpera nepodceniť a vyštartovať naňho od začiatku. Bolo by super, ak by sme zápas rozhodli čo najskôr. Musíme ale hrať dobre, Krompachy sa neporazia samé," varuje stopér Lukáš Horváth.

V podobnom duchu sa vyjadril i krajný bek Róbert Dický: "Ideme si svoje, máme päť víťazstiev v rade, ale nemôžeme lietať v oblakoch. Tréner nás určite uzemní. Pred nami je ďalší pohárový zápas, ktorý chceme zvládnuť. Tréner nám dostatočne dobre vysvetlí, o čo hráme. Pristúpime k tomu zodpovedne." 

Súpera v žiadnom prípade nemôžeme podceniť. So Slovnaft Cup-om sa už v tejto sezóne rozlúčilo niekoľko tímov, ktoré boli vo svojich stretnutiach favoritmi. Sereď vypadla s Malženicami, fortunaligista zo Zlatých Moraviec so Šimonovanmi. A hoci je Lokomotíva popredným tímom druhej ligy, v Krompachoch to nebude mať jednoduché.

Futbalistom FK Pokrok patrí v tabuľke 3. ligy Východ priebežná šiesta pozícia. V siedmich dueloch nazbierali 13 bodov. K dobru majú ešte dohrávku proti Svidníku. Výhodou súpera je, že zatiaľ, čo náš tím v piatok privítal na domácej pôde Skalicu, Krompachy mali cez víkend voľno. Verme však, že táto malá devíza v konečnom zúčtovaní nebude rozhodovať.

Náš cieľ je jasný - postúpiť v národnom pohári do štvrtého kola. Držte chalanom palce. Ak môžete, neváhajte ich podporiť priamo na štadióne v Krompachoch. Duel je na programe v utorok 12. septembra od 16.00 h.

LOKY DO TOHO!

Autor: admin
11.09.2017

Diskusia
comments powered by Disqus