Aktuality

Horváth si hlavu stále šetrí: Ešteže noha nie je drevená

Stopérovi Lukášovi Horváthovi, zdá sa, zachutilo strieľanie gólov. Presným zásahom v deň svojich tridsiatych narodenín rozhodol o triumfe na pôde Trebišova, v piatok zasa gólom pomohol k zdolaniu Skalice 2:0.

Piate ligové víťazstvo po sebe a priebežná prvá priečka v tabuľke. Loky zvládla šesťbodový duel so Skalicou na výbornú. Hoci súper nepríjemne hrýzol, ani raz nedokázal rozvlniť sieť. O osude zápasu rozhodli obrancovia. V 7. minúte otvoril skóre Lukáš Horváth, v 55. ho uzavrel Róbert Dický.

"Veľká spokojnosť, tešíme sa. Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať, nič iné sme si nepripúšťali, takže super. Máme, čo sme chceli, ideme ďalej," rozhovoril sa Lukáš Horváth, ktorý priznal, že Záhoráci v prvom polčase predviedli naozaj kvalitný výkon. Po vylúčení Lukáša Opielu však už bola hra jasne v réžii Lokomotívy. "Prvých desať minút ešte ušlo, no potom súper prebral iniciatívu. Akoby nám ten rýchly strelený gól uškodil. Bolo ale dôležité, že sme prvý polčas uhrali na nulu. Navyše, hosťujúci hráč sa nechal vylúčiť, čo sme po zmene strán využili. No ani v presile o jedného muža to nebolo jednoduché. Veľa mužstiev už na tom vyhorelo. My sme však situáciu nepodcenili a duel sme doviedli do zdarného konca," tešil sa urastený stopér.

Napriek tomu, že na trávniku patrí pravidelne medzi najvyšších hráčov, góly hlavou nedáva. Oba tohtosezónne zaznamenal nohou. "Hlavu si už nejaký ten rok šetrím, no chvalabohu, že noha nie je taká drevená. Padá mi to, super," neskrýval radosť "Horvi", ktorý v aktuálnom ročníku alternuje i na poste hrotového útočníka. Góly ale, paradoxne, strieľa z postu stopéra. "Mali sme alternatívu, že pôjdem na hrot, no František Pavúk narýchlo vypadol zo zostavy. To je jedno, na akom poste hrám. Ak dávam góly, tak je hlavné, že to tam padá."

Veľa času na oslavu dôležitého víťazstva a ani na regeneráciu hráči nemajú. Už v utorok 12. septembra ich čaká zápas 3. kola Slovnaft Cup-u na pôde treťoligových Krompách. "Vyhrali sme päť ligových zápasov po sebe, postúpili sme v pohári, no nesmieme sa uspokojiť. Musíme pokračovať v nastolenom trende. Toto víťazstvo si veľmi neužijeme, možno ešte v sobotu ráno na tréningu, no už v utorok nás čakajú Krompachy. Dôležité bude súpera nepodceniť a vyštartovať naňho od začiatku. Bolo by super, ak by sme zápas rozhodli čo najskôr," zaželal si Lukáš Horváth, ktorý vie, že v prípade postupu do 4. kola by Loky narazila na prvoligový Ružomberok. "Bola by to výzva, na "Ružu" sa tešíme, ale nemôžeme predbiehať. Krompachy sa neporazia samé," dodal na záver.

Autor: admin
09.09.2017

Diskusia
comments powered by Disqus