Aktuality

Kuľhov vydarený debut, v Loky sa má od koho učiť

Dvadsať minút v A-tíme Lokomotívy si premiérovo odkrútil stopér Adam Kuľha. V sobotňajšom zápase v Novom Meste zasiahol do hry za priaznivého stavu 3:0, keď na trávniku vystriedal jedného z najlepších hráčov duelu Dušana Koleka.

Tréner Rusnák poslal mladého obrancu do hry s jasným cieľom - oťukať sa v druhej lige, no tiež pomôcť defenzíve v udržaní čistého konta. "Som rád, že som nastúpil, čakal som na to šesť kôl. S loptou som sa síce veľakrát nestretol, no mal som jednu strelu, hoci mi nevyšla podľa predstáv. Hralo sa mi dobre, ihrisko bolo v dobrom stave. Som rád, že sme nakoniec neinkasovali," vrátil sa k duelu v Novom Meste stále len 19-ročný stopér.

Kuľha síce bol dlhé roky kmeňovým hráčom 1. FK Svidník, no žiacke i dorastenecké kategórie absolvoval v MFK Zemplín Michalovce. Práve v doraste ho približne tri roky viedol i tréner Albert Rusnák, ktorý ho aj preto v lete dotiahol do Lokomotívy.

Foto
Zdroj foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

"Časom by som sa rád prebojoval do základnej zostavy. Musím makať a uvidíme. Viem, že potrebujem viacero vecí zlepšiť. Rád by som sa zdokonalil v hre hlavou. Mojou výhodou je, že som vysoký, a tiež, že celkom dobre ovládam loptu. V Lokomotíve sa mám od koho učiť, Robo Cicman, Lukáš Horváth i Feri Pavúk sú vynikajúci stopéri," chváli svojich skúsenejších kolegov Kuľha, ktorého futbalovým vzorom je kapitán Realu Madrid Sergio Ramos.

Už v piatok 8. septembra čaká na modro-bielych šláger 7. kola. Na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde privítajú naši chlapci Skalicu. Oba tímy sú s 15 bodmi v tabuľke bok po boku. "Nálada je super, na tréningoch sa maká na sto percent. Veríme, že zvíťazíme a tri body zostanú doma. Cieľ je jasný," dodal na záver talentovaný obranca.

Autor: admin
05.09.2017

Diskusia
comments powered by Disqus