Aktuality

Víťazstvo nad Interom zariadil dvojgólový Karaš (foto)

Neuveriteľnú drámu priniesol sobotňajší zápas tretieho kola druhej ligy, v ktorom na seba narazili dva tradičné kluby. Z víťazstva sa napokon radovala košická Lokomotíva, keď o triumfe 2:0 nad bratislavským Interom rozhodol v záverečnej desaťminútovke Kamil Karaš.

Loky sa od úvodu tlačila do ofenzívy a zdalo sa, že nováčik jej nenarobí veľké problémy. Opak bol však pravdou. Inter sa po štvrťhodine osmelil a hra sa vcelku vyrovnala. Oba tímy sa snažili hrať kombinačne, takže sa rozhodne bolo na čo pozerať. O to viac, že na štadióne v Družstevnej pri Hornáde panovala pravá futbalová atmosféra, ktorú vytvoril tak domáci, ako i hosťujúci fanklub.

Prvú nebezpečnú strelu vyslal v 24. minúte hosťujúci Patrik Kochan. Loky odpovedala prienikom Zajaca a strelou do brvna z kopačky Karaša. Žiaľ, konštrukcia bránky v tomto stretnutí doslova držala s Interom. Veď už o tri minúty neskôr skúšal šťastie Zajac, no proti bolo znovu brvno.

Po zmene strán začal Inter aktívne, odmenou mohol byť vedúci gól. Do obrovskej šance sa dostal striedajúci Milton Klooser, ktorý obišiel aj gólmana Brédu, no z nepochopiteľných dôvodov nestrieľal do prázdnej bránky, ale hľadal lepšie stojaceho spoluhráča. Loptu v poslednej chvíli odkopol Mikuláš Tóth. Tento moment akoby nakopol domácich. V 61. minúte trafil znovu do brvna Karaš, o dve minúty neskôr hlavičkoval vedľa Dický. V 65. minúte sa fanúšikovia dožadovali jedenástky po spornom momente v šestnástke Interu, keď po samostatnom prieniku spadol Zajac, penalta sa však správne nepískala. V 71. minúte sa snažil otvoriť skóre Joel Tata Nsah, no jeho strele chýbala potrebná razancia. Odkliať bránku súpera mohol v 75. minúte Ilinjo, aj on však mieril len do gólmana Kollára. Aby toho nebolo málo, v 78. minúte pálil do žrde Lukáš Horváth, ktorý sa v záverečnej štvrťhodine vysunul z postu stopéra až na hrot.

Rozuzlenie dramatického stretnutia priniesla až záverečná desaťminútovka. Odštartovala ju nepresná hlavička Tomáša Ilinja, no v 81. minúte to už konečne prišlo. Človečko krásne vysunul Zajaca, ten na seba naviazal protihráčov a priťukol loptu Karašovi, ktorý už bez problémov skóroval - 1:0! Loky si umne držala tesný náskok, definitívne K.O. súperovi uštedril opäť Kamil Karaš, ktorý v záverečných minútach unikol obrane hostí a hoci ho už trápili kŕče, z posledných síl zvýšil na 2:0!

Loky tak má po troch kolách na konte 6 bodov a v tabuľke sa posunula na piatu priečku. Bratislavský Inter má stále 3 body a okupuje jedenástu pozíciu.

Oživenie spomienky na staré časy

"Inter v prvom polčase veľmi dobre kombinoval, my sme sa málo dostávali do hry. Podarilo sa nám síce vypracovať si nejaké šance, no mali sme aj smolu, keď sme dvakrát trafili do konštrukcie bránky. Po zmene strán sme posilnili stred poľa, príchodom Vancáka sa hra vyrovnala a začínali sme mať navrch. Ďalšia zmena pri výmene útočníka nám pomohla aj gólovo. Sme spokojní s víťazstvom," zhodnotil lodivod Lokomotívy Jozef Džubara.

Jeho náprotivok Jozef Barmoš zhodnotil duel nasledovne: "Videli sme celkom zaujímavý zápas. Prvý polčas bol z našej strany lepší ako ten druhý. Po zmene strán si domáci vytvorili viacero šancí. Už pred tým trikrát nastrelili brvno, takže skóre mohlo byť iné. Kľúčový moment zápasu nastal, keď Milton Klooster obišiel brankára a nezakončil do prázdnej bránky. Tam sa to nejakým spôsobom naštrbilo. Domáci si za svoj vystupňovaný výkon zaslúžili víťazstvo. Máme mladý tím, ktorý sa stále učí. Chlapci si musia prejsť fyzickým, kontaktným futbalom, na ktorý v tretej lige neboli zvyknutí. Verím, že čoskoro si to osvoja. Domácim gratulujem k víťazstvu. Prítomní diváci si azda trochu oživili spomienky na staré časy."

FC Lokomotíva Košice - FK Inter Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 80. a 90. Karaš; bez kariet; Rozhodoval: Valášek; Divákov: 425.

FCL: Bréda - Tóth, Horváth, Pavúk, Dický - Ilinjo, Človečko - Gáll (Vancák), Karaš, Zajac (K) (89. Harvila) - Nsah (77. Cicman)

Inter: Kollár - Štrba, Tóth, Kochan, Špak, Fedor (46. Klooster), Prekop, Baldovský (71. Vaculík), Labuda, Petráš (K), Osmani

Autor: admin