Aktuality

O prehre s Popradom rozhodla záverečná desaťminútovka

V 2. kole novej sezóny 2017/2018 cestovali futbalisti Lokomotívy Košice na pôdu ambiciózneho FK Poprad. Tréneri urobili v zostave po stretnutí so Zvolenom viacero zmien. Súpera sme dlho držali na dištanc, v záverečnej desaťminútovke sme však inkasovali dva góly. Spod Tatier sa tak vraciame bez bodov.

Viac než 1100 divákov veľa šancí nevidelo. Prevládali pozorné defenzívy, ktoré nepúšťali ofenzívnych hráčov do príležitostí. Podtatranci mali ale predsa len viac z hry. V druhej časti druhého polčasu sa čoraz viac tlačili do našej bránky, vyústením čoho boli dva góly v sieti Mateja Fabiniho. V 82. minúte ho prekonal Kukoľ, v závere duelu uzatváral skóre hrajúci tréner Popradu Stanislav Šesták.

"Uvedomovali sme si, že Poprad má oveľa skúsenejšie mužstvo ako my. Myslím si, že sme sa na súpera celkom dobre pripravili. V prvom polčase sa objavilo zopár momentov, z ktorých domáci ťažili. Zväčša to bolo po našich chybách. Našu hru po zmene strán značne ovplyvnilo zranenie Michala Cmarka, čím sa nám trochu narušila koncepcia. Bol to zápas o jednom góle. Ten druhý už bol takpovediac naviac. Poprad v závere strhol víťazstvo na svoju stranu, vyhral zaslúžene," uznal kvality súpera tréner Lokomotívy Jozef Džubara.

Foto
Zdroj: FK Poprad

"Vedeli sme, že Lokomotíva ma dobre prepracovanú defenzívu, pekne sa presúvali, dostupovali hráčov, nenechávali nám priestor. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov. Po zmene strán sme sa to snažili ešte viac otvoriť, tlačiť sa do šancí. Chvalabohu sme jednu premenili, a tá rozhodla o zápase. V závere sme ešte pridali aj druhý gól. Išli sme oproti víťazstvu viac ako súper. Predsa len, hrali sme doma, pred perfektnými fanúšikmi. Dnes každý pocítil tú emóciu, hráči i fanúšikovia. Lokomotíva k nám prišla uhrať bod. Možno aj my, keď budeme hrať na jej pôde, budeme chcieť získať bod a zápas bude iný. Tentoraz sme však boli domáci a chceli sme vyhrať," pridal svoj názor exreprezentant Stanislav Šesták.

Poprad sa po druhom víťazstve usadil na čele druholigovej tabuľky, pričom v novom ročníku ešte neinkasoval. Loky má po dvoch kolách skóre 2:3 a na konte tri body. Najbližší zápas odohrajú modro-bieli už túto stredu 9. augusta v Šarišských Michaľanoch, kde je na programe 2. kolo Slovnaft Cup-u.

FK Poprad - FC Lokomotíva Košice 2:0 (0:0)
Góly: 82. Kukoľ, 90. Šesták; ŽK: 54. Kopúnek, 87. Holiš - 65. Dický, 79. Tóth; Rozhodoval: Michlian; Divákov: 1190.

Poprad: Malec - Hatok, Hric, Palša (K), Kica, Kopúnek, Maťaš (85. Horodník), Medak, Jančo (64. Holiš), Kukoľ, Šesták (90. Daško)

FCL: Fabini - Tóth, Horváth, Pavúk (K), Dický - Ilinjo, Harvila (70. Zajac) - Cmarko (63. Cicman), Človečko, Gáll (78. Vancák) - Karaš

Autor: admin