Aktuality

Rusnák: Krutá prehra (foto)

Obrovskú smolu mali v zápase deviateho kola nadstavbovej časti o postup do Fortuna ligy futbalisti Lokomotívy Košice. Na domácej pôde podľahli Šamorínu 2:3, hoci v priebehu duelu dokázali zmazať dvojgólové manko a súpera mali na lopatkách.

Hostia začali aktívne, po dvoch šanciach prišlo aj prvé gólové varovanie, keď do čierneho trafil Merlon Rodrigues Freitas. Naši chlapci sa síce snažili, no po individuálnej chybe inkasovali po pol hodine hry aj druhýkrát, tentoraz z kopačky najlepšieho strelca súťaže, už 22-gólového Petersona Silvina Da Cruza. Zdalo sa, že je vymaľované, no záver polčasu priniesol parádne futbalové divadlo. Oľutovali hlavne tí, ktorí sa už dve minúty pred koncom úvodného dejstva rozhodli vybrať do bufetu. V 44. minúte totiž znížil na rozdiel gólu Cicman a o minútu neskôr poslal od brvna loptu za chrbát bezmocného brankára Posera kapitán Patrik Zajac.

Po zmene strán sa tak začínalo odznova. Bolo evidentné, že domácich zmazanie dvojgólového manka nakoplo. Odrazu si zverenci trénera Rusnáka viac verili, tlačili sa dopredu. Už v 47. minúte mieril tesne vedľa Šuľák. Šance Lokomotívy sa kopili, no v dobrých príležitostiach nepochodili ani Gáll, Karaš či Cmarko. A prišiel krutý trest. Necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času stratil loptu na poliacej čiare Michal Cmarko a hostia dokonale zužitkovali brejk. Na konečných 3:2 dával Leonel Adrian Auban.

Loky tak po piatku patrí stále siedma priečka v tabuľke, na konte má 43 bodov. Šamorín sa so 49 bodmi posunul na druhú pozíciu. Poradie sa ešte môže zmeniť po víkendových dueloch.

Mrzia chyby v defenzíve, hráči chceli vyhrať

"Vedeli sme, čo nás čaká. Šamorín v úvode napáda a potom je stiahnutý pod loptou s desiatimi hráčmi. Venovali sme sa tomu v tréningovom procese, ako prekonávať súperovu obranu, hrať kolmo, priamočiaro, presadiť sa v krídelných priestoroch a odtiaľ dávať finálne prihrávky. Toto mi chýbalo, krídelní hráči sa dnes nepresadili. V prvom polčase sme zhoreli v strede ihriska, mali sme strašne otvorený priestor, prehrávali sme osobné súboje. Tímu ale patrí pochvala, že sa za stavu 0:2 nepoložil, za pár minút sme dvoma krásnymi akciami rozobrali súpera a dali dva utešené góly. Veril som, že to pre nás bude vzpruha a že zápas dovedieme do víťazného konca. Aj chlapci tomu verili. Urobili maximum, žiaľ, futbal je dnes o chybách. My sme v defenzíve urobili toľko chýb, že sme si asi kvôli tomu nezaslúžili vyhrať. Snaha tam bola, no urobili sme veľa chýb. Čakal som väčšiu kvalitu, pokoj na lopte. V druhom polčase sme tlačili, no občas už akoby chalani až príliš chceli, zakončovali z ťažkých lôpt, pričom ešte mohli prihrať do kraja, odkiaľ by prišiel center. Žiaľ, ani prihrávky zo strán nám nevychádzali, vždy sme trafili prvého hráča, alebo lopta nenašla adresáta. Je to pre nás krutá prehra. Chlapci sa ani za stavu 0:2 nezložili a zdvihli hlavy. Rozhodla jedna chyba a naša kvalita v zakončení, keďže sme v druhom polčase nedokázali streliť gól," ponúkol svoj pohľad na priebeh zápasu tréner Lokomotívy Košice Albert Rusnák.

Zatiaľ, čo v úvodných siedmich kolách nadstavby Loky nenašla premožiteľa, teraz prehrala dva zápasy po sebe. "Nikdy som neplakal nad tým, že máme zranených hráčov či karty. Hráme s chlapcami, ktorých máme. Točíme zostavu, každý dostáva príležitosť. V zápasoch sa ukazuje kvalita jednotlivých hráčov. Myslím si, že tímy zo západu majú kvalitu naozaj vysokú. Také zápasy, aký sme odohrali v Žiline, nás vyzlečú donaha, každého jedného hráča. Tam sa ukáže tá ozajstná kvalita. No ak by hráči mali vyššiu kvalitu, možno by neboli v Lokomotíve ale v prvej lige. Treba sa to pozrieť reálne, hoci v žiadnom prípade nechcem hovoriť na chlapcov nič zlé. Pracujú, makajú. Zápasy ukazujú, na čo reálne máme," dodal kouč modro-bielych.

Náš tím čaká ozaj náročný program. Už v stredu sa predstavíme v Seredi, cez víkend v Skalici. Problémom sú zranenia a vykartovaní hráči. "Stále nás je 17-18, priestor dostávajú všetci hráči z kádra. Môžu sa ukázať. Vďaka tomu zistíme, kde sú hráči výkonnostne a potom si budeme môcť rozobrať, či v lete budeme musieť káder posilniť, kto môže ostať, kto nie," uzavrel Rusnák.

Nebolo to jednoduché, priznáva Lönnström

Naopak, hosťujúci kouč Mika Lönnström bol po vydretých troch bodoch viditeľne spokojný. Uznal však kvality nášho tímu. "Vedeli sme, čo nás čaká, nebolo to pre nás prekvapenie. V závere sa Lokomotíve darilo, zdalo sa, že to pre nás nedopadne dobre. Páči sa mi, aký futbal Lokomotíva produkuje, hráči sú takticky výborne pripravení. Bolo to pre nás ťažké. Napokon sme rozhodli po rýchlom protiútoku. Musíme byť radi za toto víťazstvo. No myslím si, že každý, kto videl zápas, musí byť rád, pretože to bol dobrý futbal. Ďakujem tiež fanúšikom a domácemu klubu, prostredie tu bolo naozaj príjemné," zhodnotil 42-ročný Fín.

FC Lokomotíva Košice - FC ŠTK Šamorín 2:3 (2:2)
Góly: 44. Cicman, 45. Zajac - 21. Freitas, 30. Peu, 88. Auban; ŽK: 60. Cicman, 64. Hloušek - 60. Dos Santos, 74. Záhumenský, 90. Poser; Rozhodoval: Ochotnický; Divákov: 300.

FCL: Fabini - Cmarko, Cicman, Pavúk, Dický - Harvila (35. Šuľák), Hloušek (73. Kamenec) - Zajac (K), Gáll (77. Sovič), Karaš - Jano

Šamorín: Poser - Marič-Bjekič, Ágh, Peu (90. Krištan), Freitas, Králik, Horváth, Záhumenský (74. Levi), Pončák (K), Dos Santos, Mezovský (56. Auban)

Autor: admin