Aktuality

Podarí sa Loky ukončiť domácu sériu šošonov?

Nesmierne náročný zápas čaká na futbalistov Lokomotívy Košice v rámci ôsmeho kola druholigovej nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna  ligy. Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. sa predstavia na ihrisku rezervy MŠK Žilina. Duel je na programe v nedeľu 14. mája už o 10.30 h.

Aj po siedmom kole nadstavby platí, že Loky ešte nenašla premožiteľa. Na konte má dve víťazstvá a až päť remíz. Tento týždeň zaknihovala hneď dve, keď najprv remizovala na pôde Pohronia 0:0 a v stredu doma v Družstevnej pri Hornáde s Nitrou 1:1. Aj pod Dubňom bude hlavným cieľom neprehrať.

"Sledoval som zápas Žiliny B s VSS (5:1, pozn.). V prvom polčase podali domáci naozaj perfektný výkon. Verím, že tréner vymyslí dobrú taktiku, lebo Žilinčania sú veľmi silní, zvlášť doma na umelej tráve. Osobne tento povrch neobľubujem, aj preto nemám rád zimnú prípravu, pretože sa trénuje a hrá na umelke, čo mi nevyhovuje. Uvidíme, aké to bude. Samozrejme, chceme vyhrať, tak ako vždy," nechal sa počuť devätnásťgólový kanonier Róbert Jano. Na jeho slová nadviazal pravý bek Michal Cmarko: "Doma sú naozaj silní, no tešíme sa na to. Bude to náročné, do konca súťaže zostáva odohrať ešte päť kôl, program je poriadne nahustený. Verím, že sa nám bude aj naďalej dariť a udržíme sériu bez prehry. Hoci, je pravda, že tohtoročná nadstavba je citeľne náročnejšia než tá v minulej sezóne."

"Snažíme sa udržať v tabuľke čo najvyššie. Samozrejme, chceme víťazstvá, no nejako sa nám kopia remízy. Chceme hrať kvalitný futbal, strieľať góly. Budeme to robiť aj naďalej," sľúbil po stredajšom stretnutí s Nitrou tréner Albert Rusnák, ktorý sa teší na vypätý finiš druhej ligy: "Nahustený program mi vyhovuje a myslím si, že hráčom tiež. Futbalisti radšej hrajú ako trénujú, nevidím v tom problém."

Foto

Žilina doma neporazená

Faktom je, že našich chlapcov čaká nesmierne náročná previerka. Stačí sa pozrieť na štatistiky. Žilina B je pre každý tím veľmi ťažký súper, a to hlavne na domácom ihrisku. Pod Dubňom naposledy vyhral Šamorín, no bolo to ešte 14. augusta 2016. Odvtedy "šošoni" doma dvanásťkrát vyhrali a raz remizovali. Naopak, Loky ešte na jar vonku nevyhrala, naposledy sa jej to podarilo v záverečnom jesennom kole v Bardejove.

Pohľad na tabuľku i ostatné vzájomné zápasy ale mierne favorizuje náš tím. Loky je po 25 zápasoch v tabuľke štvrtá, na konte má 43 bodov a skóre 48:30. Žilina B je s 39 bodmi deviata. Zverenci trénera Kentoša strelili ako jediní viac gólov než hráči Lokomotívy - 54, pričom inkasovali 37-krát.

V minulosezónnej nadstavbe Loky doma zdolala "šošonov" tesne 1:0 po góle Adriána Leška. Pod Dubňom sa zrodila remíza 2:2, do čierneho za náš tím triafali Zajac a Človečko. V tejto sezóne pred mesiacom, 7. apríla, Lokomotíva doma porazila Žilinu B v zostave aj s reprezentantom Viktorom Pečovským tesne 2:1. Strelecky sa presadili Rasťo Chmelo a Robo Jano, za hostí znižoval Letić.

Verme, že Loky natiahne svoju sériu bez prehry a aj po ôsmom kole nadstavby bude platiť, že v nej nepozná premožiteľa. Držte chlapcom palce. Duel je na programe v nedeľu 14. mája o 10.30 h, odvysielať by ho mala aj klubová televízia MŠK na svojom youtube kanáli.

LOKY DO TOHO!

Autor: admin
12.05.2017

Diskusia
comments powered by Disqus