Aktuality

Jano na strelecké preteky nemyslí, kabínu teší Rusnákove zotrvanie

Na jednej strane teší natiahnutie série bez prehry, na strane druhej mrzí ďalšie domáce zaváhanie. Po remíze 2:2 so Skalicou uhralo modro-bieli nerozhodný výsledok aj s Nitrou (1:1).

"Bol to náročný zápas, zvlášť druhý polčas nám dal zabrať. Ten prvý bol jasne v našej réžii, dostali sme súpera pod tlak, mali problém vyjsť z vlastnej polovičky. Tréner zvolil dobrú taktiku. Po zmene strán mne osobne vpredu citeľne chýbal Rasťo Chmelo. Súper tam mal vzadu tiež vysokých hráčov a bolo ťažké uskákať tie hlavičkové súboje. Aj preto sme sa dostávali pod tlak. Nitra mala navrch, bolo tam veľa centrov, no naša defenzíva pracovala poctivo a všetko to ustála. Treba pochváliť aj Maťa Fabiniho, hoci inkasoval nešťastný gól, no pri niekoľkých dobrých šanciach Nitry nás podržal. Opäť chytal skvele," rozhovoril sa Róbert Jano, ktorý v 16. minúte poslal Loky do vedenia.

Foto

"Naozaj ťažký zápas. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, po zmene strán nás ale Nitra začala viac napádať, čo nám asi nesedí. Nestalo sa prvýkrát, že sme sa po prestávke zatiahli a súper to využil. No vravím, bolo to náročné, po sobotňajšom zápase nám v závere už citeľne ubúdali sily. Hral proti nám aj vietor, no to neovplyvníme a rozhodne sa na to nemôžeme vyhovárať. Nitre sa podarilo vyrovnať, je nám to ľúto. Maťovi Fabinimu ale nič nevyčítame, v predošlom stretnutí nás podržal, aj dnes chytil niekoľko šnací. Je to mladý brankár, podal dobrý výkon, až na tú jednu chybu," pridal svoj pohľad Michal Cmarko.

Neporaziteľnosť Loky v nadstavbe trvá už sedem kôl. Na konte máme 5 remíz a 2 výhry. "Na jednej strane nás to teší, no my chceme doma vyhrávať. Nie sme spokojní natoľko, ako sme chceli byť. No je pravda, že za druhý polčas si Nitra zaslúžila vyrovnanie," priznáva neúnavný pravý bek a Robo Jano dodáva: "Osobne nie som spokojný, pretože s Nitrou sme chceli vyhrať. Mrzí ma, že sme nezískali tri body. No vzhľadom na druhopolčasový priebeh je to asi zaslúžené."

Ešte pred zápasom proti Pohroniu zarezonovala správa o odstúpení trénera Alberta Rusnáka z funkcie. Po stretnutí s majiteľom klubu sa ale šéf našej lavičky rozhodol zmeniť svoje stanovisko, čo kabínu nesmierne potešilo. "Boli sme prekvapení, čo sa stalo, no nakoniec sme radi za to, ako sa to vyvŕbilo. Je dôležité dotiahnuť, čo sme začali. Začali sme pracovať koncepčne, bola by škoda to zahodiť. Som rád, že pán majiteľ s trénerom našli spoločnú reč," hovorí už 19-gólový Jano a Cmarko pokračuje: "Povzbudilo nás to. Chceli sme, aby tréner zostal, sme radi, že sa to napokon takto vyriešilo."

Foto

Päť kôl pred koncom nadstavby patrí Robovi Janovi druhá priečka v poradí strelcov. Na prvého Brazílčana Petersona Silvina Da Cruza zo Šamorína stráca jeden gól. Na chrbát mu dýcha osemnásťgólový Filip Balaj z Nitry. "S nikým sa nepretekám, dôležitejšie je, aby sme vyhrávali. S Filipom Balajom sme sa po stretnutí pozdravili. Tentoraz mal smolu v zakončení, ale je to šikovný, mladý chlapec, ktorý má všetko pred sebou," pochválil jedného zo svojich rivalov v boji o korunu kráľa strelcov Jano, ktorý na záver pridal aj jednu pikošku zo zákulisia: "Chcel by som tiež pozdraviť nášho maséra, ktorý mal zdravotné problémy, a tak tentoraz nemohol byť s nami. Zároveň by som rád vyzdvihol kondičného trénera Rasťa Švického, ktorý ho perfektne nahradil. Pred zápasom mi dal masáž a nabudil mi svalstvo. Takže Rasťo má asi nový džob."  

Autor: admin
11.05.2017

Diskusia
comments powered by Disqus