Aktuality

Rusnák chcel Nitru zdolať, nabitý program mu vyhovuje

Dve víťazstvá a päť remíz. Taká je aktuálne bilancia Lokomotívy Košice v druholigovej nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy. V stredu popoludní modro-bieli remizovali s Nitrou 1:1. Pocity v našom tábore boli zmiešané.

Zatiaľ, čo Loky ovládla prvý polčas, ktorý po góle Jana vyhrala 1:0, v druhom na ihrisku dominovali "Corgoni". Tí napokon aj vyrovnali a naďalej nepríjemne hrýzli. Remíza sa tak javí ako zaslúžená.

"Obaja sme chceli vyhrať, no skončilo to remízou, z ktorej sa asi tešia všetky tímy v nadstavbe okrem nás. Išli sme za víťazstvom, mali sme niečo pripravené a do 40. minúty, keď sa nám zranil Chmelo, nám to aj vychádzalo. Po zmene strán už ale dominovala Nitra. Videli sme dve diametrálne odlišné štyridsaťpäťminútovky. Deľba bodov je preto asi naozaj spravodlivá," zhodnotil kouč Loky Albert Rusnák st. Jeho náprotivok Ivan Galád povedal: "Chceli sme vyhrať, no nevyšlo to. Pred zápasom sme sa rozprávali o súperovi, vyhodnocovali sme si prvú polovicu nadstavby a zhodli sme sa, že Lokomotíva bola najlepšia spomedzi všetkých tímov, proti ktorým sme hrali. Remíza je spravodlivá, šport to rozdelil spravodlivo, hoci my ako tréneri spokojní nie sme."

Každopádne, oba tímy natiahli sériu bez prehry. Platí, že ani jeden z nich ešte nenašiel v nadstavbe premožiteľa. "Snažíme sa udržať v tabuľke čo najvyššie. Samozrejme, chceme víťazstvá, no nejako sa nám kopia remízy. Chceme hrať kvalitný futbal, strieľať góly. Budeme to robiť aj naďalej. Cieľom je prilákať na tribúny viac divákov, aby bol ten futbal zaujímavý. Osobne si myslím, že súťaž je atraktívna, vládne v nej obrovská vyrovnanosť, stále je o čo hrať. Mužstvá sa bijú, stačí dvakrát vyhrať alebo zakopnúť a postavenie v tabuľke sa okamžite mení," uvedomuje si Rusnák. Jeho zverencov čaká poriadne náročný program, veď zvyšných päť kôl sezóny sa odohrá do konca mája. "Mne to vyhovuje a myslím si, že hráčom tiež. Futbalisti radšej hrajú ako trénujú, nevidím v tom problém."

Foto

Súboj Lokomotívy s Nitrou bol aj priamym súbojom dvoch z troch najlepších kanonierov súťaže Róberta Jana a Filipa Balaja. Zatiaľ, čo domáci útočník gól strelil, hosťujúci mladík Balaj svoje dve šance nevyužil. Jano sa tak dostal na métu 19 presných zásahov. Ešte o jeden viac má na konte Brazílčan v službách Šamorína Peterson Silvino Da Cruz, ktorý v stredu dvoma presnými zásahmi rozhodol o triumfe svojho tímu nad Liptovským Mikulášom.

"Robo má motiváciu, snaží sa. Pred rokom nikto nevedel, kto to je, dnes sa o ňom píše. Dávam pred ním klobúk dolu. Zvlášť po tom, čím všetkým si v minulosti prešiel. Teší ma to, je to skromný chalan. Robo praje aj Balajovi a ďalším chalanom. No samozrejme, rád by sa stal kráľom strelcov. Proti Nitre to urobil fakt parádne, strelil pekný gól," pochválil streleckého ťahúňa Loky Rusnák. Na margo top strelcov súťaže sa na záver vyjadril aj Ivan Galád: "Jano strelil ozaj nádherný gól. Čo sa týka Balaja, treba si uvedomiť, že má stále len devätnásť rokov. Je to naše dieťa. Rozhodne má potenciál, možno ho o pár rokov uvidíme v reprezentácii."

Autor: admin
11.05.2017

Diskusia
comments powered by Disqus