Aktuality

Remíza s Nitrou, séria bez prehry pokračuje (foto)

Aj po siedmom kole nadstavbovej časti druhej ligy o postup do Fortuna ligy platí, že futbalisti Lokomotívy Košice ešte nenašli premožiteľa. V Družstevnej pri Hornáde v stredu popoludní remizovali s Nitrou 1:1.

Naši chlapci mali vydarený vstup do zápasu. V 5. minúte skúšal šťastie stopér František Pavúk, ktorý sa nečakane ocitol až v blízkosti šestnástky hostí. Jeho strela tesne minula bránku súpera. V 16. minúte však už kanonier Robo Jano nezaváhal, spracoval si na hruď center sprava a chladnokrvne rozvlnil sieť - 1:0! O minútu neskôr sa skóre mohlo meniť opäť, Harvilovi však lopta dobre nesadla a z hranice šestnástky ju poslal tesne vedľa. "Corgoni" sa osmelili až po dvadsiatich minútach, do obrovskej šance, ktorá ale smrdela ofsajdom, sa dostal útočník Filip Balaj, našťastie však mieril vysoko nad. V 25. minúte pálili najprv Abrahám a po ňom Charizopulos, v 33. minúte zasa tesne pred Fabinim tečoval loptu Balaj, no skóre sa nemenilo. Pred odchodom do šatní ešte mohla pridať druhý gól Lokomotíva. V 39. minúte centroval zľava Dický, Chmelo loptu minul, no odrazila sa ku Karašovi, ktorý bol podľa väčšiny prítomných faulovaný v šestnástke Nitry. Hlavný rozhodca to však videl inak a Karaša "odmenil" žltou kartou za simulovanie.

Druhý polčas hrali naši chlapci proti silnému vetru, čo sa prejavilo na ich výkone. Rýchlo im ubúdali sily, čo bola voda na mlyn pre hostí. V 58. minúte poslal varovný signál Valenta. Loky odpovedala Kolekovou strelou nad, no Nitra sa predsa len dočkala vyrovnania. V 68. minúte prekvapujúco prepadla ďalekonosná strela Fábryho brankárovi Matejovi Fabinimu a bolo 1:1. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, záverečné tri minúty patrili Lokomotíve, no nápor zverencov trénera Rusnáka už gól nepriniesol.

V Družstevnej sa tak zrodila remíza, po ktorej Loky klesla na štvrtú priečku v tabuľke, na konte má 43 bodov. Nitra je so 44 bodmi tretia. Najbližšie sa naši chlapci predstavia v akcii v nedeľu predpoludním, keď o 10.30 h nastúpia pod Dubňom proti "béčku" MŠK Žilina.

FC Lokomotíva Košice - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 16. Jano - 68. A. Fábry; ŽK: 39. Karaš - 83. Valenta, 86. Kuník; Rozhodoval: Hrčka; Divákov: 200.

FCL: Fabini - Cmarko, Korijkov, Pavúk, Diccký - Caicmajn (K), Harvila, Kolek (65. Šuľák) - Chmelo (44. Zajac) - Karaš (70. Kamenec), Jano

Nitra: Hroššo - Križan, Charizopulos (53. Kotrík), Chovanec, Šimončič (K), Kuník, Vencl, Abrahám (46. Lola), Fábry (80. Lupčo), Valenta, Balaj

Autor: admin