Aktuality

V piatok privítame Sereď, očakáva sa ofenzívny futbal

Futbalistov Lokomotívy Košice čakajú dva dôležité zápasy na domácej pôde, ktoré môžu veľa napovedať o tom, o aké priečky budú modro-bieli bojovať v závere sezóny. V tom úvodnom privítajú v piatok 21. apríla o 16.30 h v Družstevnej pri Hornáde hráčov Serede.

Aj po treťom kole nadstavbovej časti druhej ligy o postup do Fortuna ligy platí, že Loky nenašla premožiteľa. Po remíze v Nitre dokázala vyhrať nad rezervou Žiliny, následne prišiel ďalší nerozhodný výsledok, tentoraz v Šamoríne. Tréner Rusnák i jeho zverenci veria, že budú pokračovať v nastolenom trende. Zvlášť doma nechcú púšťať body zadarmo. Nebude to však jednoduché, keďže súperi sú naozaj kvalitní.

"Sereď hrá dobrý futbal, dáva góly, má kvalitné mužstvo. O Skalici ani netreba hovoriť. Je tiež možné, že zápas so Skalicou sa bude prekladať, keďže oni budú hrať 1. mája finále Slovenského pohára. Môže nám to narušiť celý mikrocyklus, musíme sa tomu prispôsobiť. Program bude naozaj nahustený, s mužstvom musíme pracovať opatrne, aby sme si udržali našu výkonnosť, resp. aby sme ju posunuli ešte o niečo vyššie," nechal sa počuť kormidelník Lokomotívy Albert Rusnák.

O našom najbližšom súperovi zo Serede má tréner dostatok informácií. Avšak, nezakladá si na tom: "Dnes je už všetko prístupnejšie, takže v tomto smere je to lepšie. No nezakladám si na tom. Nemyslím si, že tie videá nám v niečom enormne pomôžu. My sa chceme pozerať na svoju hru, neprispôsobujeme sa súperom, hráme si to svoje. Áno, videá a poznámky sú nám nápomocné, no v prvom rade musíme pozerať na to, ako hráme my.

Foto

Sereď má jednu z najkvalitnejších ofenzív v súťaži. Svedčí o tom až 39 strelených gólov. Viac majú na konte len Nitra (41), Žilina B (42) a práve Lokomotíva (43). Možno preto v piatok očakávať strelecký koncert? "Tak ako my, tak i diváci očakávajú kvalitný futbal. V poslednom stretnutí sme neskórovali, potrebujeme sa opäť naštartovať. Zvlášť doma chceme dávať góly. Ale napríklad aj v Nitre sa očakával ofenzívny futbal, súboj dvoch kanonierov Jana a Balaja, no skončilo sa to bez gólov. Pripravujeme sa dôkladne, tak, aby sme brankára súpera prekonali čo najviackrát. Hlavne verím, že zápas vyhráme a doma získame všetky tri body."

Zatiaľ, čo v ofenzíve sme na tom štatisticky o niečo lepšie, opačné to je v defenzíve. Loky v 21 dueloch inkasovala 26 gólov, Sereď len 20. Náš tím má na konte 37 bodov a v tabuľke okupuje štvrtú priečku. Sereď má 35 bodov a v tabuľke je ôsma.

V predošlej sezóne sme si s týmto súperom takisto zmerali sily v nadstavbovej časti o postup do Fortuna ligy. Vtedy platilo pravidlo "môj dom, môj hrad". Takmer presne pred rokom, 17. apríla 2016 sme doma zdolali Sereď 2:1, v májovej odvete na pôde súpera sme prehrali tesne 2:3. Veríme, že aj tentoraz sa z cenných troch bodov bude radovať domáci tím. Nebude to ale jednoduché, preto príďte v piatok 21. apríla o 16.30 h povzbudiť našich chlapcov na štadión do Družstevnej pri Hornáde.

LOKY DO TOHO!

Autor: admin
20.04.2017

Diskusia
comments powered by Disqus