Aktuality

Rusnáka teší zlepšená defenzíva, no chce vyhrávať

Aj po treťom kole nadstavbovej časti platí, že Lokomotíva Košice ešte v bojoch o Fortuna ligu nenašla premožiteľa. Po remíze v Nitre a domácom víťazstve nad "béčkom"Žiliny sme uhrali nerozhodný výsledok v Šamoríne. Nielen o poslednom súťažnom zápase, ale i o aktuálnej situácii v tíme a mladých puškách Loky sme sa pozhovárali s trénerom Albertom Rusnákom.

Na Veľký piatok ste remizovali v Šamoríne. Ako s odstupom času vnímate výsledok 0:0 z pôdy súpera?
Albert Rusnák:
"Ťažko dnes hovoriť, či sme bod získali, alebo dva stratili. To ukáže až čas. To isté sa môžete opýtať aj pri zápase v Nitre. Jednotlivé stretnutia odhalia, že takéto body sú cenné."

Napriek tomu, v Šamoríne sme mohli aj vyhrať...
"Od začiatku sme boli na ihrisku dominantní, súper hral vyslovene defenzívne, čo pre mňa začína byť aj celkom pozitívne, pretože súperi nás začínajú brať vážne, majú pred nami rešpekt. Keď domáce mužstvo s desiatimi hráčmi od prvej minúty zápasu bráni na vlastnej polovici, to o niečom svedčí. Mali sme výborný vstup do zápasu, prvých dvadsať minút sme strávili na súperovej polovici, dostávali sme sa za obranu domácich, no mali sme problém s finálnou fázou. Posledná prihrávka, ktorá mala byť finálna a vďaka ktorej sme mali ísť do gólu, bola stále nepresná. Center či spätná nahrávka nenašli adresáta. To bol taký menší problém v tomto stretnutí. Po zmene strán sme chceli stále kombinovať, domáci hrozili z brejkov, mali tam dve alebo tri pološance, no ani jednu vyslovenú gólovku. Naopak, my sme v záverečnej časti zápasu mohli udrieť. Rasťo Chmelo si pekne prehodil obrancu, išiel prakticky sám na bránku, no lopta mu trošku odskočila a brankár ju stihol zblokovať. V druhej príležitosti bol Kamil Karaš, ktorý povyzvŕtal obrancov, videli sme tam ruku v šestnástke domácich. Na to sa však nechcem vyhovárať. Mali sme deväťdesiat minút, aby sme prekonali obranu súpera, nepodarilo sa nám to. Ak nedáte gól, nemôžete pomýšľať na víťazstvo."

Foto
Foto: stksamorin.sk/Tibor Őry

Určite ale teší fakt, že v nadstavbovej časti ste stále nenašli premožiteľa...
"Jedno oko sa teší, druhé smúti. Tie zápasy sa pri trošičke šťastia a väčšej futbalovej kvalite dali zvládnuť aj na víťazstvo. Takže je to tak na polovicu. Teší nás, že sme vonku dvakrát po sebe neinkasovali. Bolo nám vytýkané, že máme zlú defenzívu, my sme na nej pracovali a tu je dôkaz. Ale potrebujem, aby sa chlapci naučili víťaziť. Ako povedal aj Kamil Karaš, musíme vyvážiť defenzívu s ofenzívou. Keď neinkasujeme, potrebujeme streliť minimálne jeden gól na to, aby sme vyhrali."

Doposiaľ sme sa hrdili výbornou ofenzívou, v nadstavbe sa nám však darí hlavne v obrane. Jeden inkasovaný gól v troch dueloch je toho dôkazom...
"S defenzívou som celkom spokojný, no nechceme sa len chváliť. Faktom je, že súperi si nejaké šance vypracovali, takže stále máme na čom pracovať, mužstvo má čo zlepšovať. Mňa ako trénera teší, že sme urobili určité kroky. Mužstvo cíti, že má kvalitu, stúpa mu sebavedomie. Hráči podrástli a mňa to teší."

Ako sa zatiaľ z vášho pohľadu javí nadstavbová časť o postup do Fortuna ligy?
"Je to kvalitná súťaž, čo je logické, keď proti sebe bojuje dvanásť najlepších druholigových mužstiev zo Slovenska. V tejto fáze už nemáte slabého súpera. Ja ale nepodceňujem žiadny tím, ani tie zo základnej časti. Stále je to o hlavách, o tom, ako sa pripravíte na zápas. My ideme od zápasu k zápasu, nesledujeme tabuľku. Chceme vyhrávať, čo sa nám zatiaľ vonku nedarí. Verím, že doma budeme pokračovať v nastolenom trende. Ak sa k tomu pridajú aj víťazstvá na ihriskách súperov, bude to dobré."

Foto

O zakopnutia v nadstavbe nie je núdza, svoje o tom vie VSS i Skalica. Naozaj nesledujete posuny v tabuľke?
"Pravdou je, že sa sústredíme na svoje výkony. Je pred nami ešte dosť veľa kôl, zbytočne by sme sami na seba vyvíjali tlak. Nemáme na to dôvod. Chceme hrať od zápasu k zápasu, ofenzívne, prilákať divákov na štadión, aby chodilo stále viac a viac ľudí na Lokomotívu. K tomu vedieme aj tréningový proces, chalani sú s tým stotožnení. Myslím si, že je to tiež dobrá príprava na budúcu sezónu, pretože nás čaká neskutočne náročný ročník, v ktorom už fakt pôjde do tuhého. Súťaž bude o niečom inom, ešte o väčšej kvalite, preto myslím už aj na to. Potrebujem vedieť, ako pracovať s chlapcami, s kým naďalej počítať, s kým nie. Káder je ale momentálne postavený tak, že s väčšinou hráčov rátam aj do budúcna."

V zimnej príprave sa v dobrom svetle ukazovali mladíci Adam Sovič a Marcel Jass. Dostanú na jar priestor ukázať svoje kvality v súťažných dueloch?
"Obaja majú veľké tréningové výpadky. Sovič sa zranil v prípravnom zápase v Bardejove, kde ho domáci hráč nešetrným zákrokom vyradil z hry na mesiac. Je to mladý hráč, potrebuje istú dobu. Len teraz sa dostal do mužstva, v príprave naznačil, že v budúcnosti by mohol byť platným hráčom, no tento tréningový výpadok je na ňom badateľný. Nechceme ho hodiť do vody a nechať plávať, aby nám niekde nevyhorel. Potrebujeme si ho znovu pripraviť, a keď bude pripravený, šancu určite dostane. To isté platí o Marcelovi Jassovi. Tiež mal zdravotné problémy, v škole maturuje, vynechal nejaké tréningy. Potrebuje sa do toho dostať. Chlapcov musíme pripraviť, nechceme im ublížiť. Komunikujeme spolu, vedia, čo od nich vyžadujeme. Majú chuť tvrdo pracovať."

Autor: admin
19.04.2017

Diskusia
comments powered by Disqus