Aktuality

V Šamoríne s cieľom natiahnuť sériu bez prehry

V rýchlom tempe pokračujú boje v druholigovej nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy. Už v piatok sa futbalisti Lokomotívy Košice predstavia na pôde ŠTK Šamorín. Duel je na programe 14. apríla o 16.00 h.

Naši chlapci pocestujú na juh Slovenska v dobrej nálade. V nadstavbe ešte neprehrali, keď domov priniesli dôležitý bod z Nitry a následne porazili rezervu Žiliny. Veria, že podobný výsledok uhrajú aj v piatok, hoci do cesty sa im opäť postaví veľmi nepríjemný súper.

"Osobne som ich ešte hrať nevidel, no informácií máme dosť. Pozrieme si ich na videu, rozoberieme si ich hru a dôkladne sa pripravíme na zápas. Verím, že donesieme domov ďalšie body, ideálne tri za víťazstvo," nechal sa počuť útočník Rasťo Chmelo, ktorý otváral skóre ostatného ligového zápasu proti "šošonom". Vysoký zakončovateľ neskrýva vysoké ambície: "Do zápasu ideme s tým, aby sme vyhrali. Chceme vyhrať každý jeden zápas. Veríme si, máme na to kvalitu. Ak budeme hrať poctivo ako v Nitre alebo doma proti Žiline, tak verím, že budeme vyhrávať aj na ihriskách súperov."

Podobné slová zvolil aj kapitán tímu Patrik Zajac. "Vieme, že aj Šamorín vyznáva technický a kombinačný futbal. Myslím si, že budú hrať niečo podobné ako Žilina, no je otázne, či na tom budú kondične takisto ako mladí chlapci "šošonov". Očakávam ďalší vyrovnaný zápas. Budeme hrať vonku, no ideme za víťazstvom. Cieľom je pokračovať v sérii bez prehry," dodal odhodlane neúnavný krídelník.

Foto

Súboj kanonierov

História od čias samostatného Slovenska si ešte vzájomný zápas Lokomotívy Košice so Šamorínom nepamätá. Tieto dva ambiciózne tímy sa tak stretnú prvýkrát.

Do role favorita je pasovaná Lokomotíva, avšak ŠTK je, zvlášť na domácej pôde, veľmi nepríjemný súper. Po dvadsiatich kolách patrí nášmu klubu skvelá tretia priečka v tabuľke, na konte máme 36 bodov a skóre 43:26. Šamorín je až deviaty, no bodový rozdiel je minimálny, keďže zverenci fínskeho trénera Lonnstroma majú na konte 32 bodov, skóre 29:20.

Výsledky z posledných zápasov takisto napovedajú o lepšej aktuálnej forme Loky. Naši chlapci ťahajú trojzápasovú sériu bez prehry, pričom v nadstavbe najprv remizovali v Nitre a potom vyhrali doma so Žilinou. Naopak, Šamorín sa už tri kolá neradoval z víťazstva. V závere základnej časti podľahol Skalici, následne prehral s Liptovským Mikulášom (0:1) a remizoval s Bardejovom (1:1).

V piatok to bude okrem súboja tímov aj súboj dvoch hráčov, ktorí bojujú o korunu kráľa strelcov. Náš Róbert Jano je so 17 presnými zásahmi jednoznačne na čele priebežného poradia tabuľky kanonierov, na chrbát mu však dýcha 14-gólový Brazílčan zo Šamorína Peterson Silvino Da Cruz. Ten je jedným z legionárov, ktorí aktuálne v klube z južného Slovenska hosťujú zo známeho brazílskeho celku Fluminense.

Nezabudnite, v piatok 14. apríla o 16.00 h sa Loky predstaví na pôde ŠTK Šamorín. Držte chlapcom palce.

Autor: admin
12.04.2017

Diskusia
comments powered by Disqus