Aktuality

Zajac: Je jedno, kto dá gól, dôležité sú tri body

S kapitánskou páskou na ramene ťahá svoj tím na popredné priečky. Po druhom kole nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy patrí Loky skvelé tretie miesto v tabuľke. A je to bez pochýb aj veľká zásluha krídelníka Patrika Zajaca, ktorý neustále podporuje ofenzívu svojimi rýchlymi a nebezpečnými kontrami. Aj v piatkovom dueli proti rezerve Žiliny bol pri chuti a šikovne kombinoval so svojimi parťákmi z útoku.

Patrik, prvý domáci zápas v rámci nadstavbovej časti ste zvládli na výbornú. Ako sa rodil triumf nad "šošonmi", ktorý nastúpili aj s reprezentantom Viktorom Pečovským?
"Rodil sa ťažko. Na súpera sme sa ale svedomito pripravili, hlavne po taktickej stránke. Pred zápasom sme si pozreli viacero videí. Myslím si, že to malo svoj účel, aj vďaka tomu sme lepšie zvládli niektoré situácie. Dobre sme vedeli, že Žilinčania hrajú kombinačný futbal, po zemi, že neodkopávajú lopty. Vyvíjali sme na nich tlak, hrali sme pressingovo, tak, ako chceme hrať v každom zápase. To sa nám vyplatilo. Po ľahkej strate sme strelili úvodný gól. Druhý sme doklepli po štandardke a nakoniec sme získali tri body. Super."

Tréner Rusnák dlhodobo hovorí, že jeho cieľom je hrať nátlakový a ofenzívy futbal. Zdá sa, že jeho slová padajú na úrodnú pôdu, hoci v závere piatkového zápasu bolo vidieť, že ste fyzicky poriadne vyšťavení...
"Samozrejme, je to náročný herný štýl, navyše sme v nadstavbovej časti. Predsa len, Žilina je trošku kvalitnejší súper, hoci nechcem nikoho iného podceňovať, no prišli aj nejakí hráči z ich ´áčka´. Myslím si, že z našej strany to bude od zápasu k zápasu lepšie, a to aj kondične, pretože kondička ide zápasmi hore."

Foto

Napriek tomu, že ste mali priebeh duelu dlho vo vlastných rukách, po inkasovaní gólu na 1:2 z pohľadu Žiliny nebolo fanúšikom na tribúnach všetko jedno...
"To áno, hosťom narástli krídla, znížili na rozdiel jediného gólu a do konca zostávalo ešte pomerne dosť veľa času. Išli do plných, nemali čo stratiť, mohli vyrovnať. Našťastie, nepodarilo sa im to."

Aj ty si bol pri chuti, neraz si ohrozil bránku "šošonov", no gól neprišiel. Zamrzí to?
"Ale nie. Je jedno, či dám gól ja, Rasťo alebo Robo Jano. Hlavné je, že mužstvo šliape, a že získame tri body. To je podstatné."

Nadstavbovú časť ste rozbehli priam ideálne. Budete pokračovať v sérii bez prehry?
"Aj zápasy základnej časti mali niečo do seba, no je pravda, že nadstavba je špecifická. Každý sa chce ukázať. Myslím si, že to z našej strany bude dobré aj v ďalších kolách. Verím, že to potvrdíme aj na ihrisku."

Autor: admin
10.04.2017

Diskusia
comments powered by Disqus