Aktuality

Na úvod jari prehra v Poprade, Rusnák nemilo prekvapený

Futbalisti Lokomotívy Košice majú za sebou neúspešný štart do jarnej časti. V predposlednom kole základnej časti druhej ligy Východ prehrali na pôde Popradu rozdielom triedy 1:4.

Domáci, ktorí ešte stále nemajú istú účasť v nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy, začali aktívne. Odmenou im bol gól Šašinku už v 3. minúte - 1:0. O päť minút neskôr mohlo byť 2:0, na čiare zachraňoval Cicman. Postupne sa naši chlapci začali osmeľovať. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, v 20. minúte sa presadil Róbert Jano - 1:1. Loky ďalej skúšala šťastie, pokusy Gálla, Jana či Harvilu však neboli najpresnejšie. V 38. minúte došlo po spornom momente k odpískaniu jedenástky v prospech domácich a Palša sa z bieleho bodu nemýlil - 2:1. Ešte pred odchodom do kabín sa snažil vyrovnať Dický, no nepodarilo sa mu to.

Foto

Zverenci trénera Alberta Rusnáka nezachytili ani úvod druhého dejstva. Prvú vážnu šancu síce mal náš tím, striedajúci Karaš však nepochodil, a preto prišiel trest. Hneď z protiútoku zvýšil na 3:1 exreprezentant Stanislav Šesták. Rodák z Demjaty bol aj naďalej pri chuti, v 52. minúte jeho pokus pekne vyrazil Miloš Bréda. Zvyšok zápasu sa už prakticky len dohrával. Podtatranci umne kontrolovali priebeh a nepúšťali hostí do šancí. Naopak, v 84. minúte ešte prikrášlili svoj triumf, do čierneho trafil Bilas - 4:1.

Loky zostala aj po 17. kole na priebežnej tretej priečke v tabuľke. Poprad je naďalej na šiestom mieste, s dvojbodovým náskokom pred siedmym Zvolenom. Košičania privítajú v poslednom kole základnej časti na domácom trávniku Hanisku, zverenci trénera Šturmu pocestujú do Bardejova.

Foto

Slabá úroveň

Kormídelník Lokomotívy Košice Albert Rusnák neskrýval po zápase sklamanie: "Som veľmi sklamaný, nielen z výsledku, ale aj z celkového zápasu. Očakával som od neho oveľa viac. Samozrejme, domáci môžu byť spokojní, vyhrali 4:1. Z môjho pohľadu ale zápas nemal tempo, nemal kvalitu. Niekto možno bude oponovať, že 4:1 je dobrý výsledok pre divákov, keďže videli až päť gólov, no ten, kto rozumie futbalu, tak si na chuť asi neprišiel. Mne to pripadalo ako hodový zápas, nejaký gulášový zápas na dedine, ktorému úplne chýbalo tempo. Bol som nemilo prekvapený z toho, čo sa odohrávalo na ihrisku. Stretli sa dva papierovo kvalitné tímy, no duel mal strašne slabú úroveň."

Za hlavnú príčinu prehry označil kouč Loky rýchle inkasované góly na začiatku oboch polčasov. "Čo sa týka našej hry, som sklamaný z prístupu niektorých chalanov. Nemôžeme mať takéto zlé vstupy do polčasov. To jednoznačne rozhodlo. Dostali sme gól v tretej minúte prvého dejstva a v druhej minúte druhého polčasu. To bol najväčší problém. Mohol by som síce povedať, že keby Karaš v 46. minúte využil šancu a vyrovnal na 2:2, bolo by všetko inak, no to by som iba hľadal alibi a výhovorky. Opakujem, som sklamaný zo zápasu, aj z prístupu mojich hráčov," uzavrel Rusnák.

Veľký tlak

Jeho náprotivok František Šturma bol spokojný. Poprad sa udržal v hre o postup do nadstavbovej skupiny o postup do Fortuna ligy. Všetko má vo svojich rukách, stačí, ak v poslednom kole základnej časti vyhrá v Bardejove.

Foto

"Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia. Povedali sme si, že chceme dať gól v úvodnej pätnásťminútovke, čo nám aj vyšlo a v tretej minúte sme sa po krásnej akcii ujali vedenia. Následne sme ale súperovi ponúkli možnosť na vyrovnanie, keď sme stratili loptu pred jeho šestnástkou a z brejku sme inkasovali. Nemalo by sa to stávať. Nasledoval asi dvadsaťminútový výpadok z našej strany, počas ktorého sa mi naša hra naozaj nepáčila. Na chlapcoch som videl, že mali hrozne zviazané nohy, že to bolo nervózne, pretože ten mediálny tlak bol citeľný. Každý vie, že hráme o prvú šestku. V polčasovej prestávke som sa snažil chlapcov upokojiť, vravel som im, aby sme sa vrátili k našej hre a pokúsili sa streliť tretí gól, ktorý by o všetkom rozhodol. To sa nám podarilo hneď v úvode druhého polčasu. Po góle na 3:1 som videl na chlapcoch, že sa upokojili. Už sme hrali šikovne, takticky. Máme v tíme dosť skúsených hráčov, takže keď sme viedli o dva góly, vedeli sme, že to udržíme. Súhlasím s kolegom, že druhý polčas bol viac taktický, než behavý. Nebolo to hore-dole, no nám to vyhovovalo. Nakoniec sme pridali ešte aj štvrtý gól. A ktovie, ak by sme lepšie riešili dve či tri ďalšie príležitosti, mohli sme udrieť aj piatykrát. Hrali sme to, čo sme potrebovali. Máme tri body. Chlapcom za to patrí veľké poďakovanie," okomentoval priebeh domáci tréner Šturma.

FK Poprad - FC Lokomotíva Košice 4:1 (2:1)
Góly: 3. Šašinka, 39. Palša (11 m), 47. Šesták, 84. Bilas - 20. Jano; ŽK: 49. Šašinka, 70. Maťaš, 75. Medak - 23. Cmarko, 26. Zajac, 38. Pavúk, 88. Harvila; Rozhodoval: K. Horváth; 1211 divákov.

FCL: Bréda - Cmarko, Cicman, Pavúk, Dický - Korijkov, Harvila - Gáll (46. Karaš), Chmelo (71. Hloušek), Zajac - Jano

Autor: admin