Aktuality

Jarnú časť odštartujeme na pôde semifinalistu Slovnaft Cup-u

Zaujímavý začiatok jarnej časti čaká futbalistov Lokomotívy Košice. Tí sa v nedeľu 19. marca o 15.30 h predstavia na štadióne NTC v Poprade. Domácim ide o veľa, v záverečných dvoch kolách základnej časti druhej ligy Východ si potrebujú zaistiť umiestnenie v prvej šestke, aby tak urobili veľký krok smerom k záchrane v súťaži.

Loky má za sebou viac než trojmesačnú zimnú prípravu, ktorú okrem deviatich prípravných duelov obohatilo aj kondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách. Hoci viacero hráčov hlási menšie zranenia, tréner Albert Rusnák st. verí, že väčšina bude pripravená na ostrý štart jarnej časti. "Verím, že chalani sa do prvého kola dajú dokopy. Všetci sa veľmi tešíme, že po takej dlhej prestávke konečne zasiahneme do ligových bojov. V kabíne už cítiť to správne napätie," prezradil kormidelník Loky.

Posledné vzájomné zápasy s Popradom boli poriadne vyhecované, zvlášť presne pred rokom, keď sa v NTC zrodila remíza 1:1. Aj tentoraz môžeme očakávať poriadne emócie, veď oba tímy chcú vyhrať. "Počul som, čo sa tam minulý rok dialo, padli aj nejaké disciplinárne tresty. Verím, že nič podobné sa opakovať nebude. Poprad je na vysokej úrovni, hráčskej i inteligenčnej. Myslím si, že ten zápas prebehne v duchu fair-play. Všetci sa naňho tešíme. Vyhecované to môže byť, no pokiaľ je to všetko v rámci fair-play, tak je to OK. Emócie tam musia byť, no nesmie to prekročiť únosnú hranicu. Áno, môžeme očakávať, že to bude vyhecované, veď domácim ide o veľa. Ale to aj nám. My síce máme istú prvú šestku, no chceme sa biť o ďalšie body, ktoré sa tiež zarátavajú do tabuľky. Ani pre nás to nebude len taký obyčajný zápas. Chceme sa takticky a herne dobre pripraviť a vyhrať. Bodaj by to bolo dobre vyhecované, pre divákov zaujímavé, no v rámci fair-play, či už zo strany oboch tímov, ale aj rozhodcovskej trojice. Dúfam, že to bude kvalitný futbalový zážitok," zaželal si Rusnák.

Foto

Podtatranci majú za sebou zaujímavú zimu. Svoj tím posilnili o niekoľko známych mien, na čele s exreprezentantom Stanislavom Šestákom. Absolvovali herné sústredenie v Turecku. Navyše, majú za sebou už aj prvý súťažný zápas v tomto kalendárnom roku, keď vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u šokujúco vyhrali na pôde fortunaligistu z Dunajskej Stredy 1:0. Ako inak, po góle Šestáka.

"Samozrejme, že som ten pohárový zápas sledoval. Poprad cez zimu vybudoval silné mužstvo, mal vynikajúco vyskladanú zimnú prípravu, bol na hernom sústredení v zahraničí. Sú trošku inde ako my, no na každého súpera sa treba dobre pripraviť, pretože s každým sa dá hrať. V nedeľu rozhodne pripravenosť oboch mužstiev, prístup hráčov a momentálna forma. Urobíme maximum pre to, aby sme v Poprade boli úspešní," sľubuje otec slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka ml.

Vyrovnaná bilancia

Zápasy Loky s Popradom bývajú zväčša poriadne vyrovnané. Svedčí o tom aj posledný vzájomný zápas, keď sa 23. septembra po góloch Chmela a Maťaša zrodila v Družstevnej pri Hornáde remíza 1:1. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v marci minulého roka v Poprade, vtedy do čierneho triafali Leško a Streňo.

Foto

Pohľad na tabuľku našepkáva, že favoritom je Lokomotíva, samozrejme, cez zimu sa toho veľa zmenilo. Hoci anie nie v našom tábore, no v tábore súpera áno. Český tréner František Šturma si priviedol viacero posíl a cieľ Popradčanov je jasný - umiestniť sa v top šestke. Aktuálne im s 22 bodmi patrí práve šiesta pozícia, nič však nemajú isté, keďže len v dvojbodovom závese je za nimi Zvolen. Loky je s 29 bodmi tretia. Čo sa týka skóre, lepšie ho má náš celok. Zatiaľ, čo naši hráči strelili až 34 gólov, Popradčania iba 22. Na druhej strane, inkasovali štyrikrát menej - 16 gólov oproti 20, ktoré inkasovala Lokomotíva.

V nedeľu 19. marca o 15.30 h po dlhej zimnej prestávke konečne odštartuje jarná časť druhej ligy. Po posledných dvoch kolách základnej časti nás čaká nadstavba, v ktorej si sily zmerajú najlepšie tímy zo skupín Západ a Východ. Máme sa na čo tešiť!

Autor: admin
16.03.2017

Diskusia
comments powered by Disqus