Aktuality

Zimná príprava je na konci, Rusnák s väčšou časťou spokojný

Viac než trojmesačná zimná príprava sa končí. Futbalisti Lokomotívy Košice v nedeľu nastúpia na prvý súťažný duel v tomto kalendárnom roku, keď sa v predposlednom kole základnej časti druhej ligy Východ predstavia na pôde ambiciózneho Popradu. S trénerom Albertom Rusnákom sme rozobrali posledný zápas s Medzevom, zimnú prípravu, aktuálnu situáciu v kádri či budúcnosť možnej posily Juraja Hovančíka.

Ako hodnotíte generálku proti Medzevu?
Albert Rusnák st.:
"Nebral som to ako generálku. My sme už pred tým odohrali dôležité zápasy s Bardejovom či s VSS. Duel s Medzevom sa mal hrať v strede týždňa. Chceli sme ľahšieho súpera, aby sme už len doladili detaily, dali príležitosť všetkým hráčom a hlavne, aby sme si zahrali na prírodnej tráve. Žiaľ, zranilo sa nám veľa hráčov, zvlášť po zápase v Bardejove. Preto sme trošku zredukovali ten mikrocyklus a zápas s Medzevom sme presunuli na nedeľu. Pozitívom je, že sme aspoň jeden zápas odohrali na prírodnej tráve, veď si vezmime do úvahy fakt, o koľko je v tomto smere pred nami Poprad, s ktorým sa stretneme v úvodnom jarnom kole."

Nečakali ste bohatšiu gólovú nádielku?
"Od tohto zápasu som prakticky nič nečakal, to poviem na rovinu. Hralo sa na katastrofálnom teréne, so súperom, ktorý len stál pred svojou šestnástkou. Ten zápas bol úplne zbytočný. Jediným pozitívom je, že sme ho odohrali na živej tráve, hoci terén vôbec nezodpovedal tomu, aby sa tam dalo hrať."

V druhom polčase naskočil do hry aj Juraj Hovančík. Aká bude jeho budúcnosť?
"Majiteľovi klubu som povedal, že by som bol veľmi rád, ak by sa Ďuri stal našim hráčom. Bola by to pre nás veľká posila, hoci momentálne sa musí dať dokopy, pretože ten dlhý výpadok je citeľný. Pomaly už ale bude mať za sebou mesiac prípravy. Do budúcna by bol pre nás rozhodne posilou. Je ale na majiteľovi a manažérovi klubu, ako sa rozhodnú."

Foto

Je možné, že Hovančíka uvidíme v drese Loky už cez víkend v Poprade?
"Aj keby Ďuri podpísal zmluvu s naším klubom, tak by ešte nebol pripravený natoľko, aby nastúpil v základnej zostave. Možno na pár minút. Proti Medzevu odohral prvých 45 minút po takmer desiatich mesiacoch. Nesmieme nič urýchliť. Ak by sa stal našim hráčom, musíme s ním pracovať citlivo. Po takom zranení to nie je sranda. V jeho prípade platí, že menej je viac."

Dlhá zimná príprava je teda na konci. Ako ju hodnotíte?
"Záleží od toho, ako sa na to človek pozrie. Keď to budete brať z pohľadu výsledkov, tak máme 3 výhry, 3 prehry a 3 remízy. Každý si môže urobiť obraz. Keď sa na to pozriem z pohľadu trénera, čo sme odtrénovali, ako prebiehala príprava, tak s väčšou časťou môžem byť spokojný. Chalani to odmakali. Mrzí ma, že ku koncu, keď nám forma mala gradovať, resp. sme sa mali už len hrať s detailami, čo sa týka systému a podobne, tak sme sa na tréningu zišli len desiati až dvanásti. Viacero chlapcov má zdravotné problémy, ktoré ale nevyplynuli z tréningov, no zo zápasov. O to viac ma mrzí hlavne prípravné stretnutie v Bardejove, kde nás súper vyslovene rozkopal. Som z toho zápasu nešťastný. Už po prvom polčase som odtiaľ chcel odísť, ale nakoniec sme zostali s tým, že sme si s chlapcami povedali, nech to už len dohrajú, aby sa im nič nestalo. Súper bol premotivovaný, ako keby nám chcel niečo odplatiť, hoci neviem, čo. Navyše, zápas pískali piatoligoví rozhodcovia. Bolo to smutné, čo sa tam odohralo. Bola to komédia, ku ktorej sa už viac nechcem vyjadrovať. No mrzí ma, že ku koncu prípravy sa to zvrtlo. Verím však, že chalani sa do prvého kola dajú dokopy. Všetci sa veľmi tešíme, že po takej dlhej prestávke konečne zasiahneme do ligových bojov."

Kto konkrétne v nedeľu nenastúpi?
"Momentálne neviem povedať konkrétne mená. Všetci chlapci robia maximum pre to, aby sa dali doporiadku. Uvidíme, ako prídu na tréning. Neustále komunikujem s doktorom, s masérmi. Všetko ukáže čas. Budeme čakať do posledného dňa, až potom budeme vedieť, s kým môžeme počítať, a s kým nie."

Foto

Počas zimy ste neraz povedali, že cieľom je zlepšiť defenzívu. Podarilo sa?
"Zápas s VSS jednoznačne ukázal, že sme urobili nejaké kroky vpred. Stretnutie s Bardejovom nerátam, tento duel škrtám z prípravného obdobia. Medzev prakticky to isté. Pracujeme na defenzíve. Nehovorím, že sme defenzívne stopercentne pripravení, skúšame rôzne varianty, typológie hráčov. Všetko závisí aj od toho, s akým súperom hráte, aký štýl hry vyznáva súper. Skúšali sme rôzne veci, niektoré zápasy nám toho veľa odhalili. Z tohto pohľadu som spokojný. V konečnom dôsledku bude záležať hlavne na hráčoch, ako sa nastavia na prvé kolo. Všetci sa tešia, v kabíne cítiť také dobré napätie. Očakávame, že v Poprade bude dosť ľudí, dobrá atmosféra, a tak si každý fanúšik príde na svoje."

V príprave dostávali šancu všetci traja brankári - Bréda, Fabini i Kovalik. Ako dopadol boj o dve miesta?
"Rozhodovali maličké detaily. Konzultoval som to s majiteľom klubu i s trénerom brankárov. Majiteľ jednoznačne povedal, že v druhej lige budeme mať len dvoch brankárov. Bol by veľký luxus nastúpiť do jari s troma brankármi. Rozobrali sme, ako sú na tom brankári, kto má akú perspektívu. Nakoniec sme sa rozhodli pre dvojicu Bréda - Fabini."

Foto: jäzva, fksnv.sk/Tibor Morihladko

Autor: admin
14.03.2017

Diskusia
comments powered by Disqus