Aktuality

Pokračovateľ známeho mena Sovič: Som vďačný za šancu

Spolu s Marcelom Jassom je najmladším členom A-tímu Lokomotívy Košice. Dobré meno si urobil už v staršom doraste. Nasledovala anabáza v banskobystrickej Dukle, ktorá však talentovanému útočníkovi nevyšla podľa predstáv. A tak sa devätnásťročný Adam Sovič vrátil do Loky. Tréner Albert Rusnák mu dal šancu v zimnej príprave a on sa mu za to odmeňuje dobrými výkonmi.

V sobotu ste v prípravnom dueli remizovali s konkurenčným FC VSS bez gólov 0:0. Ako hodnotíš derby?
Adam Sovič:
"Podľa mňa to bol dobrý zápas. Mali sme nejaké šance, v prvom polčase som bol faulovaný v šestnástke, myslím si, že sme mohli kopať penaltu. Napokon to skončilo bez gólov..."

Foto

V príprave dostávaš dosť priestoru, tréner Rusnák netají, že je s tvojimi výkonmi spokojný...
"Tréner mi dáva šancu hrať. Som mu za to vďačný, že mi dáva priestor v prípravných zápasoch. Robím všetko pre to, aby som mu to opätoval dobrými výkonmi. Som rád, že je so mnou spokojný. Makám na maximum, snažím sa nevynechať ani jeden tréning a podávať kvalitné výkony."

Presadil si sa už aj strelecky. Pomôžu ti góly vypýtať si miesto v zostave aj v ostrých súťažných stretnutiach?
"Zatiaľ som sa presadil trikrát, dvakrát proti Trebišovu a raz proti Spišskej Novej Vsi. Mohol som pridať aj ďalší presný zásah, proti VSS som tam mal jednu dobrú šancu, žiaľ, nevyšlo to. A čo bude na jar? To je na trénerovi. Teraz sa o tom nebavíme. Stále je len príprava. Pre mňa je dôležité, že dostávam šancu. Snažím sa ju využiť čo najlepšie, aby som trénera presvedčil o svojich kvalitách. Samozrejme, rád by som si na jar zahral za A-tím."

Spolu s Marcelom Jassom ste najmladšími hráčmi v "áčku". Navzájom sa hecujete?
"Marcel je po zranení, takže momentálne trénuje menej. Ale jasné, podpichujeme sa. No cieľ máme obaja rovnaký - chceme sa prebojovať do zostavy."

Foto

A aké sú tímové ciele?
"Radi by sme vyhrali čo najviac zápasov. Chceme hrať pre divákov, chceme hrať útočný futbal. Robíme však ale všetko pre to, aby sme sa zlepšili aj v defenzíve."

Meno Sovič netreba v Košiciach zvlášť predstavovať. Tvoji strýkovia o otec zanechali výraznú stopu, okrem Lokomotívy hrali aj v tíme nášho konkurenta. Budeš teda tým pravým pokračovateľom známeho priezviska v Lokomotíve?
"Snažím sa. Pochádzam z futbalovej rodiny, otec i strýkovia hrali futbal. Najväčšie úspechy síce zažili v konkurenčnom klube. Verím však, že mne sa bude tiež dariť podobne ako im, avšak v drese Loky."

foto: jäzva

Autor: admin
26.02.2017

Diskusia
comments powered by Disqus