Aktuality

Bezgólové derby (foto)

V siedmom prípravnom zápase sa zrodila bezgólová remíza 0:0. Pikantné mestské derby medzi Lokomotívou a VSS bolo na programe v sobotu 25. februára v Moldave nad Bodvou.

Tréner Rusnák mohol byť po dueli spokojný s predvedenou hrou, a to predovšetkým v zadných radoch. Práve na defenzíve totiž chce popracovať v záverečnej fáze zimnej prípravy. Proti VSS fungovala obrana na výbornú. Náš rival, hrajúci v červených dresoch, sa prakticky nedostal k ohrozeniu bránky Miloša Brédu. Naopak, Loky mala niekoľko možností na skórovanie.

Najväčšiu šancu mal v polovici prvého polčasu snaživý mladík Adam Sovič, z dobrej pozície ale pálil len priamo na brankára Kotěru. Rozvlniť sieť mohol aj kanonier Róbert Jano, jeho hlavička tesne pred odchodom do kabín však opečiatkovala iba hornú žrď súperovej svätyne. Druhý polčas bol už jasne v réžii Lokomotívy, hoci i defenzíva VSS fungovala dobre. Najväčší rozruch vyvolala nepríjemná zrážka hlavami medzi Robom Janom a Radom Kamencom, našťastie obaja tvrdý úder rozchodili. Sobotňajšie derby sa tak skončilo bez gólov.

FC Lokomotíva Košice - FC VSS Košice 0:0

FCL: Bréda - Cmarko, Horváth (46. Cicman), Pavúk, Dický (60. Šuľák) - Korijkov, Harvila - Sovič (74. Jass), Chmelo, Gáll (60. Kamenec) - Jano

VSS: Kotěra (46. Ružinský) - Tóth, Dramé, Pankovčin, Morgan - Grega (Ontko), Vancák - Kolbas, Ivanov (Begala), Andrejev (Želinský) - Dordevič (Bavoľar)

Autor: admin