Aktuality

Rusnák zatiaľ spokojný, cieľom zlepšiť defenzívu

Príprava na jarnú časť druhej ligy vrcholí. Tréner Lokomotívy Košice Albert Rusnák je s jej priebehom spokojný, hoci priznáva, že v hre jeho tímu sa stále nájdu nedostatky, ktoré bude potrebné odstrániť, resp. minimalizovať. Aké? To prezradil v rozhovore po stretnutí v Spišskej Novej Vsi. Opýtali sme sa ho aj na talentovaného Adama Soviča, rekonvalescenta Juraja Hovančíka či sobotňajšie derby s VSS.

V Spišskej Novej Vsi ste remizovali 2:2. Čo potešilo, čo sklamalo?
Albert Rusnák:
"Prvých dvadsať minút sme mali veľmi dobré nasadenie, agresivitu v strede ihriska. V tomto smere sme dominovali na ihrisku, s tým môžeme byť spokojní. To, čo nacvičujeme, sa pomaly ukazuje. Každý zápas nám odhalí, na čom musíme popracovať. Momentálne hlavne na kompaktnosti v defenzíve. Ako som už neraz povedal, na môj vkus dostávame priveľa gólov, hoci je to logické vyústenie toho, že chceme hrať útočný futbal, chceme strieľať góly, tým pádom sa nám otvárajú priestory vzadu. Na tom však počas nasledujúcich troch týždňov popracujeme. Chceme vyladiť defenzívu. O ofenzívu sa nebojím, v každom stretnutí dávame góly. Ak sa nám podarí zlepšiť defenzívu, bude to fajn."

Ako momentálne vyzerá zimná príprava?
"Riešime herné záležitosti. Tá príprava je strašne dlhá, na chalanoch už vidieť, že by chceli ísť do súťaže. Snažíme sa im to spestriť rôznymi metódami, aj tréningovými. Makajú dobre, som zatiaľ spokojný. Všetci dostávajú priestor, postupne sa bude zostava kryštalizovať. Jednotlivé zápasy nám ukazujú, kto je na akom poste lepší. Pomaly sa nám to skladá, kto s kým môže hrať v obrannej štvorici, v stredovej trojici a podobne. Kvitujem stretnutia s maďarskými súpermi, ale aj s našimi druholigistami. Spišská Nová Ves bola kvalitným súperom, čaká nás ešte VSS a Bardejov. Takéto stretnutia nás vyzlečú dohola, odhalia všetky naše slabiny."

Foto

V tíme je momentálne pomerne dosť veľa hráčov. Bude sa ten počet ešte skresávať?
"Nemyslím si, že máme až taký široký káder. Uvidíme, či bude k dispozícii Hejnus. Boňko zostáva na hosťovaní vo Vyšnom Opátskom. Sovičovi, naopak, hosťovanie rušíme, zostáva u nás. Do jarnej časti vstúpime s približne dvadsaťčlenným kádrom, čo zasa nie je tak veľa."

Adam Sovič sa v príprave javí v pozitívnom svetle. Dáte mu šancu aj v ostrých dueloch?
"Ja mám rád prácu s mladými hráčmi. Dal som mu príležitosť. Doteraz prakticky nikde nedostal šancu. Teraz sa chytil, maká na sebe, nevynechal ani jeden tréning. V zápasoch dokazuje, že môže byť platným hráčom."

Je v hre angažovanie Juraja Hovančíka?
"Juri Hovančík je v tréningovom procese, budúcnosť ukáže, čo s ním bude."

Tešíte sa na sobotňajšie derby proti VSS, hoci stále pôjde len o prípravu?
"Ja chalanom neustále opakujem slová, ktoré vyslovil aj reprezentačný tréner Kozák - prípravné zápasy dnes neexistujú. Pre nás je každý zápas dôležitý. Vždy sa snažíme vyhrať, odstraňovať chyby a nedostatky, ktoré sa prejavia. Nevnímam to ako prípravný zápas. Aj duel v Spišskej Novej Vsi mal úroveň, mal tempo i nasadenie."

Foto: fksnv.sk/Tibor Morihladko, jäzva

Autor: admin
24.02.2017

Diskusia
comments powered by Disqus