Aktuality

Korijkov úspešne odstránil blok, ladí hernú formu

Defenzívny univerzál Ľubomír Korijkov si po polročnej pauze zavinenej zranením kolena znovu vychutnáva tréningy a zápasy. Dvadsaťštyriročný obranca či defenzívny záložník nechýbal v zostave ani v stredajšom prípravnom stretnutí v Spišskej Novej Vsi. V rozhovore prezradil, ako momentálne prebieha príprava, i to, ako sa cíti po fyzickej a psychickej stránke.

Aká je momentálne atmosféra v tíme?
Ľubomír Korijkov:
"Cítime, že príprava už vrcholí, liga je tu čoskoro. Pozeráme sa už aj na výsledky. V Spišskej Novej Vsi sme remizovali 2:2. Samozrejme, chceli sme hrať na nulu, zo zabezpečenej obrany. Zatiaľ sa nám v tomto smere nedarí, vždy nejaký ten gól inkasujeme. Ale hráme to, čo tréner vyžaduje, pressing, agresivita. Je vidieť, že máme natrénované a už to ide do kvality. Len potrebujeme zlepšiť obrannú fázu."

V kádri je pomerne dosť hráčov, cítite konkurenciu?
"Myslím si, že ju cíti každý jeden hráč, od brankára až po útočníka. Bijeme sa o posty, snažíme sa trénera presvedčiť a každý verí, že patrí do zostavy."

Máte indície od trénera, aká zostavy by mohla vybehnúť na prvý jarný duel?
"Vôbec žiadne indície nemáme. Tréner to mení, skúša, v predošlom zápase sme nastúpili v úplne inom zložení. Tréner má množstvo alternatív, uvidíme, ako to nakoniec vyskladá."

Foto

V sobotu je na programe košické derby, v Moldave si zmeriate sily s VSS. Bude to špeciálny prípravný zápas?
"Derby je derby, bude to vyostrené (úsmev)."

Bavil si sa o sobotňajšom zápase aj s hráčmi z VSS?
"S viacerými som v kontakte, no o zápase sme nehovorili. Sme kamaráti, berieme to ako ďalší zápas, hoci počas neho to bude určite iné."

S tímom aktuálne trénuje aj ďalší tvoj bývalý spoluhráč z VSS Juraj Hovančík. Prijal by si ho do tímu?
"Ďuri má po operácii ťažkú pozíciu, dlho nehral, nemal klub, kde by začal prípravu. Momentálne máme v kádri strašne veľa defenzívnych futbalistov. Ale Ďuri je super hráč. Uvidíme, ako to dopadne, bol by som rád, keby som si s ním opäť zahral."

Ako sa cítiš ty po dlhom zranení a rekonvalescencii?
"Už je to na 99,9 percent v poriadku. Koleno je na tom dobre, len po záťaži sa mu stále musím povenovať u fyzioterapeuta. Momentálne ladím hernú formu, predsa len, ten polročný výpadok na sebe cítim."

Na začiatku prípravy si povedal, že úvodné týždne možno budeš mať v hlave akýsi blok v spojitosti s kolenom. Ako si na tom dnes?
"Blok som odstránil už v januári (úsmev)."

Foto: fksnv.sk/Tibor Morihladko

Autor: admin
23.02.2017

Diskusia
comments powered by Disqus