Aktuality

Štartuje netradične dlhá zimná príprava, Rusnák: Máme dosť priestoru

Bez zmien, no s uzdravenými oporami nastúpia futbalisti košickej Lokomotívy do netradične dlhej zimnej prípravy. V jej úvode ešte popracujú na fyzickej a kondičnej pripravenosti, následne sa budú venovať herným záležitostiam. Program najbližších týždňov predstavil hlavný tréner nášho tímu Albert Rusnák.

Zimnú prípravu odštartujete v pondelok predpoludním. Neodrádzajú vás mrazy, ktoré aktuálne trápia ľudí na celom Slovensku?
"Mali by sme odštartovať podľa plánu, teda v pondelok. Už nemajú byť až také veľké mrazy, maximálne mínus sedem, osem stupňov, takže by to malo byť v pohode. Ale máme aj iné alternatívy, tak uvidíme."

Tešíte sa opäť po sviatkoch na každodennú prácu?
"Určite, už stačilo toho voľna. Hoci my sme ho až toľko nemali, keďže sme trénovali do polovice decembra. Ale každý z nás si užil vianočné sviatky, rodinnú pohodu a do prípravy tak môžeme nastúpiť s chuťou. Ja osobne sa veľmi teším."

Foto

Prečo ste zvolili tréningy až  do polovice decembra?
"Potrebovali sme chlapcov dať dokopy po silovej a kondičnej stránke, dať ich na jednu úroveň, keďže doteraz bol každý z nich pripravený trošku inak. Na tom sme popracovali."

Aký je momentálne zdravotný stav mužstva?
"Keď sme sa rozchádzali na dovolenky, chalanom sme povedali, že ak budú mať nejaké zajačie úmysly, ponuky či zdravotné problémy, nech okamžite kontaktujú realizačný tím. Nejaké drobnosti sme už riešili, ale zatiaľ nemám žiadnu informáciu o tom, že by niekto odchádzal z mužstva, alebo by mal nejaký vážnejší zdravotný problém."

Znamená to teda, že v poriadku je už aj Ľubomír Korijkov?
"Ľubo sa od pondelka naplno zapojí do prípravy."

Foto

Ako bude vyzerať zimná príprava?
"V polovici januára máme naplánované sústredenie v Tatrách. Doma budeme trénovať na umelej tráve. Naplánovaných máme deväť až desať prípravných zápasov."

Rátate aj s nejakým pohybom v kádri?
"S majiteľom klubu sme sa rozprávali o pohyboch v kádri. Ako som už avizoval, ak nejaké zmeny nastanú, tak len minimálne. Hlavne chceme udržať a stabilizovať súčasný káder. Ak niekoho privedieme, tak len kvalitného hráča, ktorý okamžite zapadne do zostavy. Nechceme sem nosiť hráčov na lavičku. Ak budeme zdraví, tak súčasný káder je dostatočne široký. Zatiaľ sme nenašli akvizíciu, ktorá by bola hodná príchodu, hoci máme vytypovaných niekoľko mladých hráčov z nižších súťaží. Od pondelka sa do prípravy zapoja rekonvalescenti Korijkov, Kolek. Stopercentne fit je už aj Vaščák. Káder bude OK. Príprava nám ukáže, či ešte potrebujeme na niektorých postoch zmeny alebo nie. Vieme, že prvoligové mužstvá môžu ešte aj týždeň pred štartom Fortuna ligy siahnuť do nižšej súťaže, ak budú potrebovať doplniť káder. Počas tej dlhej zimy sa teda môže stať všeličo, momentálne je ale káder stabilizovaný."

Tatranské sústredenie sa uskutoční netradične hneď na úvod prípravy. Prečo?
"Príprava bude netradične dlhá, máme teda dostatočne veľký priestor na to, aby sme ešte popracovali na fyzickej a kondičnej pripravenosti. Práve na to bude zamerané sústredenie v Tatrách. Po ňom sa zameriame na herné záležitosti. Január sme namodelovali v spolupráci s kondičným trénerom Rasťom Švickým. Cieľom je dať mužstvo dokopy z jeho pohľadu, preto aj to sústredenie nastavíme jeho smerom."

Foto

S Rasťom Švickým máte teda podelené kompetencie?
"Áno. Kondičnú prípravu a fyzickú pripravenosť mužstva má plne v kompetencii tréner Švický. Mňa sa týka futbalová stránka. Myslím si, že sme vytvorili celkom dobrý tandem. Obaja urobíme maximum pre to, aby sme naplnili ciele mužstva."

Myslíte už dnes aj na marcový štart ligy?
"Momentálne nie. Potrebujem hlavne preniesť svoju filozofiu, myslenie a môj pohľad na futbal na mužstvo. Máme dostatok času a priestoru. Ja si len prajem, aby boli všetci chlapci zdraví, aby sme mohli pracovať s plnohodnotným kádrom. Aby káder nebol počas prípravy oklieštený chorobami, zraneniami. Ak kompletne absolvujeme prípravu, tak verím, že budeme dostatočne pripravení. Samozrejme, ak nenastanú nejaké bočné vplyvy, že nám hráči odídu a podobne. No máme dobrú kostru mužstva a myslím si, že v druhej lige budeme klub dobre reprezentovať."

V ostatných dňoch sa v médiách často objavovalo meno Albert Rusnák. Čo hovoríte na synove rozhodnutie prestúpiť do severoamerickej MLS?
"Mali sme rušné obdobie, rušné sviatky. Veľa sme debatovali, na stole bolo veľa rozličných ponúk. Myslím si, že syn sa rozhodol veľmi dobre. Urobil najlepší krok, aký mohol urobiť. Verím, že najbližšia budúcnosť to ukáže, a že jeho výkony, aj výkony mužstva budú také, že budú spokojné obe strany. MLS je dobrá súťaž. Veľa Slovákov ju nesleduje, no kto ju sleduje, vie, aký progres urobila. Ja si myslím, že Albert urobil to najlepšie, čo mohol."

Plán zimnej prípravy:
9. január 2017: Začiatok prípravy 
15. - 21. január 2017: Sústredenie Vysoké Tatry (Štrba)
27. január 2017: FC Lokomotíva Košice - TJ FK Vyšné Opátske (Moldava UT, 15.00 h)
11. február 2017: Cigánd SE - FC Lokomotíva Košice (Maďarsko UT)
15. február 2017: FC Lokomotíva Košice - Slavoj Trebišov (Moldava UT)
19. február 2017: Veľké Revištia - FC Lokomotíva Košice (doplníme)
22. február 2017: Spišská Nová Ves - FC Lokomotíva Košice (SNV UT, 17.00 h)
25. február 2017: FC Lokomotíva Košice - FC VSS Košice (Moldava UT, 10.00 h)
4. marec 2017: Partizán Bardejov - FC Lokomotíva Košice (Bardejov UT)
8. marec 2017: FC Lokomotíva Košice - Medzev (Moldava)

Program prípravných zápasov (časy doplníme) sa v priebehu nasledujúcich týždňov bude neustále aktualizovať.

Autor: admin
08.01.2017

Diskusia
comments powered by Disqus